Siniša Matić pokušao je da trgne ekipu Karpoš Sokoli, ali pošto nije bilo rezultata, odlučio je da podnese ostavku na mesto šefa stručnog štaba.
Klub iz Skoplja naveo je da je srpski trener ostavku podneo posle poraza od Olimpije u ABA ligi.
Glavni razlog za takvu odluku jeste devet poraza u nizu, od kojih sedam u ABA ligi, a dva u Balkanskoj ligi.
"Sokoli i Matić su veći deo tih utakmica izgubili u finišu, na jednu loptu i bez mrve sreće", navodi se na sajtu košarkaškog kluba iz skopske opštine Karpoš i ističe da će "bez obzira na odlazak iz tima, ime tog Srbina ostati zapamčeno i zapisano u klupskoj istoriji, kao trenera koji je ostvario najveće uspehe - finale Kupa Makedonije i polufinale plej-ofa makedonskog prvenstva.
Uprava Karpoš Sokola je saopštila da će naknadno biti imenovan naslednik Matića na klupi skopskog tima, a "Večernje novosti" navode da bi to mogao da bude strateg Mladosti iz Zemuna Dragan Nikolić.
Crta se "večiti derbi" u polufinalu ABA lige: Zvezdu ruše kiksevi i Dubai, Partizan sve bliže vrhu tabele
Raspucani Partizan sam na vrhu ABA lige: FMP pao na zagrevanju za Barselonu
Evroliga se širi i dovodi "neočekivan" klub u elitu: Jedva izbegao bankrot, a vodi ga Srbin
Uhapšen bivši košarkaš Partizana: Maltretirao komšije, karabinjeri ga odveli usred noći
Zvezda dovela veliko pojačanje za Ligu šampiona: Reprezentativac Srbije na "Marakani" do 2028.