Mašina!

Ekipa Liverpula tek posle vođstva od 5:0 je dozvolila Votfordu da dođe do daha i postigne počasni pogodak, ali je u meču 11. kola na Enfildu poslednju reč ipak imao domaćin.

Liverpul - Votford 6:1 (3:0), za proboj čete Jirgena Klopa na prvo mesto premijerligaške tabele!

Drugoplasirani Čelsi zaostaje bod, a Mančester siti i Arsenal po dva, ali "redsi" objektivno imaju sve preduslove da ostanu na vrhu narednih nedelja - odličnu igru, dovoljno vremena za odmor pošto ne igraju na evropskoj sceni, kao i povoljan raspored (Sautempton u gostima, Sanderlend kod kuće, Bornmaut u gostima, Vest Hem kod kuće...).

Ostaje da se vidi da li će ih i koliko poremetiti pauza koja sledi zbog kvalifikacionih mečeva za Svetsko prvenstvo 2018.

Ubedljivoj pobedi nad Votfordom na najdirektniji način su doprineli praktično svi igrači napada i veznog reda. Bar po gol - uglavnom iz izrađenih pozicija - ili asistenciju u nedelju su zabeležili Kutinjo, Mane, Firmino, Lalana, Džan...

Golmani Gomeš i Pantilimon (izmena izvršena zbog povrede Brazilca) mogli su u nedelju da prime i 10 "komada" i niko ne bi mogao da im uputi reč zamerke.

Razloga za sreću konačno imaju i navijači Mančester junajteda!

"Crveni đavoli" gostovali su Svonsiju posle poraza od Fenerbahčea u Ligi Evrope i sa lakoćom upisali prvu pobedu u domaćem prvenstvu nakon 4:1 protiv Lestera 24. septembra - 1:3!

Izabranici Žozea Murinja bili su opterećeni lošim rezultatima ekipe, lošom timskom igrom i individualnim kritikama, ali kada je Pol Pogba u 15. minutu topovskim udarcem pogodio levi ugao, sve je išlo glatko.

Nakon nešto više od pola sata igre, već je bilo 0:3, a dvostruki strelac bio je Zlatan Ibrahimović. Švedski veteran zatresao je mrežu posle više od 600 minuta "posta" u mečevima Premijer lige!

Svonsi se u nastavku malo ohrabrio, ali je pokušaj povratka ostao na počasnom pogotku.

Od nedelje popodne u Premijer ligi samo četiri tima ove sezone nemaju poraz kod kuće. To su Liverpul, Mančester siti, Totenhem i Everton.

Lester je očajne rezultate u gostima (samo jedan osvojen bod iz pet mečeva) kompenzovao dobrim učinkom na stadionu King Pauer, da bi u poslednjem meču 11. kola tim Klaudija Ranijerija izgubio od Vest Bromviča - 1:2.

Islam Slimani glavom je izjednačio na 1:1, na centaršut Rijada Mahreza, ali je Met Filips iskoristio grešku Drinkvotera da matira golmana Cilera (Šmajhela nema zbog preloma ruke) i donese gostima sva tri boda.