Njukasl se bori za ekspresan povratak u Premijer ligu i na dobrom je putu da to ostvari, jer se posle 22 kola nalazi na vodećoj poziciji Čempionšipa, ali situacija se iznenada pogoršala.

"Svrake" će u narednih pet utakmica morati da igraju bez jednog od svojih najboljih fudbalera, Džondža Šelvija.

Iskusni vezista kažnjen je pet utakmica neigranja i moraće da plati 100.000 funti zbog rasističkih uvreda na račun marokanskog fudbalera iz redova Vulverhemptona, Romana Saiša.

Incident se dogodio još 17. septembra, u 87. minutu utakmice Njukasl - Vulverhempton (0:2), a igrač gostiju je odmah po završetku meča prijavio vezistu crno-belih sudiji.

Na konačnu odluku o kazni doneo je Fudbalski savez Engleske posle opširne istrage, pišu tamošnji mediji.

Nije navedeno koju uvredu je izrekao 24-godišnji Šelvi, ali će, iako je negirao optužbu za rasizam, morati da pauzira pet utakmica, što će biti veliki udarac za tim Rafe Beniteza.

Džondžo Šelvi je pre dolaska u Njukasl prošlog leta igrao za Čarlton, Liverpul, Blekpul i Svonsi. Prošao je kroz sve mlađe selekcije reprezentacije Engleske, a za A tim je nastupao šest puta.