Džamon Gordon (29 godina, 193 cm) igraće za Partizan do kraja aktuelne sezone!

Nekadašnji bek Fortituda iz Bolonje, Cibone, CSKA, Galatasaraja i Tofaša pokušaće da pomogne crno-belima, koji su zbog povreda trenutno bez trojice spoljnih igrača - Ratkovice, Marinkovića i Robinsona.

Gordon je relativno veliko ime, ali u poslednjih nekoliko godina je prolazio kroz brojne probleme sa povredama, pa će mu verovatno biti potrebno neko vreme da uđe u formu.

Amerikanac je poslednji put igrao takmičarsku košarku u prvoj polovini 2015. godine, kao član Tofaša iz Burse.

Problemi za njega počeli su u novembru 2013, kada je kao član Galatasaraja pokidao prednji ukršteni ligament kolena.

Zanimljivo je da je Gordon bio član Cibone u legendarnom finalu Jadranske lige 2010. godine, kada je Dušan Kecman košem sa svoje polovine doneo trofej Partizanu.

Tim Aleksandra Džikića trenutno zauzima drugo mesto na tabeli ABA lige, kao i E grupe FIBA Lige šampiona.