MONDO/Beta

Nadal impresivan, ispalo 10 nosilaca - za sada!

Autor:

Evo svih rezultata sa Australijan opena, kao i spiska nosilaca koji su poraženi u 1. kolu.

(16) Luka Puj, (22) Pablo Kuevas, (26) Albert Ramos Vinjolas u muškoj, odnosno (4) Simona Halep, (15) Roberta Vinči, (18) Samanta Stosur, (19) Kiki Bertans, (23) Darija Kasatkina, (25) Timea Baboš i (26) Laura Zigmund u ženskoj konkurenciji.

To su nosioci na Australijan openu koji, računajući i prvi dan takmičenja u ponedeljak, nisu prošli 1. kolo, mada je ono još u toku.

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u utorak ujutro pobedio Florijana Majera. Nadal je po veoma toplom vremenu u Melburnu lako pobedio 6:3, 6:4, 6:4 i tako sprečio prošlogodišnje iznenađenje kada je eliminisan u prvom kolu.

U drugu rundu bez problema je prošao i prošlogodišnji polufinalista Miloš Raonić, koji je takođe u tri seta 6:3, 6:4, 6:2 bio bolji od Nemca jamajkanskog porekla, Dastina Brauna.

Markos Bagdatis se plasirao u narednu rundu tako što mu je predao Rus Mihail Južni, pri vođstvu kiparskog tenisera od 1:0.

Serena Vilijams je u ženskoj singl konkurenciji pobedom počela pohod na sedmi trofej u Melburnu. Ona je u dva seta 6:4, 6:3 savladala Belindu Benčić.

Džoana Konta je rezultatom 7:5, 6:2 pobedila Kristen Flipkens, dok je istim rezultatom u setovima, ali ubedljivije u gemovima 6:3, 6:0 Karolina Pliškova bila bolja od Sare Soribes Tormo.

Šesti nosilac u konkurenciji teniserki Dominika Cibulkova je pobedila Čehinju Denisu Alertovu u dva seta 7:5, 6:2, a šesti nosilac u muškoj konkurenciji Gael Monfis savladao je Jiržija Veselija u tri seta, 6:2, 6:3, 6:2.



Od zvučnih imena u utorak u jutarnjim i ranim popodnevnim satima po našem vremenu, a večernjim po lokalnom, nastupiće još (20) Ivo Karlović, (21) David Ferer, veteran Tomi Has, zanimljiv će biti i meč Fabio Fonjini – (29) Felisijano Lopez, igraće i (15) Grigor Dimitrov, a između 9.00 i 9:30 trebalo bi da nastupi i branilac titule, (2) Novak Đoković, čiji ćemo meč pratiti UŽIVO.

U ženskoj konkurenciji, na terenima se očekuju (15) Timea Bačinski, Kristina Mladenović, Andrea Petković, (16) Barbora Stricova, (26) Darija Gavrilova i (3) Anješka Radvanska.

Povezano

Sve vesti