Svi smo veliki fanovi negovane brade i kose Džona Snežnog, ali postojao je tužni momenat kada ovi atributi nisu bili dobrodošli u "Igri prestola".

Glumcu Kitu Haringtonu je bio uručen scenario za scenu u kojem mu Beli Hodač bakljom spaljuje usnu (brkove) i deo kose, ostavljajući ga unakaženog.

GoT teorija koja će vas šokirati! (ANKETA)

Kreatori serije Dejvid Beniof i Dejvid B. Vajs nisu štedeli Kitova osećanja kada su mu predočili ovaj scenario iako su primetili da je on zbog toga bio "stvarno tužan".

"Napisali smo scenu za Kita Haringtona gde mu se lice istopi. Ovo je bila scena za prvu sezonu kada se bori sa Belim Hodačem koji se zapali i ispeče mu ruku. Naša ideja je bila da mu se zezne cela gornja usna, i zapali zajedno s kosom", rekao je Beniof na festivalu "By South West".

"Smislili smo celu priču kako HBO smatra da je njegov izgled previše 'Dizni', previše Hari Poter i da hoće da ga poružne. Naseo je sve dok nije video da se Dejvid smeje", dodao je Beniof.

Igra prestola: Ovaj lik se vraća iz mrtvih?

Ali, pre nego što je shvatio da je u pitanju samo šala, nije mogao da sakrije svoje nezadovoljstvo ovakvim ishodom i izgledom njegovog lika.

"Ima zaista sjajnu kosu i bradu, pa smo detaljno opisali kako će mu novo ružno lice izgledati do kraja serije. Bio je fin povodom toga, ali mogao si da vidiš da ga je to baš rastužilo", istakao je kreator serije.