• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Poboljšanje:U riziku siromaštva sad svaki četvrti

Izvor MONDO/Tanjug

Stopa rizika od siromaštva u Srbiji iznosi 25,5 odsto, što je veoma veliko poboljšanje od stanja u prethodnoj godini, saopštoila zvanična statistika.

Najizloženija riziku od siromaštva su lica od 18 do 24 godine (32,7 procenata), kao i lica mlađa od 18 godina (30,2 odsto), dok najnižu stopu rizika od siromaštva imaju osobe starije od 65 godina (19,1 odsto), saopštio je danas Republički zavod za statistiku (RZS).

U zvaničnoj statističkoj kući ističu da ova lica nisu nužno siromašna, već samo imaju veći rizik da to budu.

U 2016. godini je, prema podacima RZS-a, stopa rizika od siromaštva ili socijalne isključenosti godini iznosila je 38,7 procenata. To je poboljšanje od čak 34 odsto u jednoj godini.

Najveću stopu rizika od siromaštva imaju lica u domaćinstvima koja čine dve odrasle osobe s troje ili više izdržavane dece (49,8 odsto), kao i lica mlađa od 65 godina koja žive u jednočlanim domaćinstvima (40,1 odsto).

U zavisnosti od radnog statusa, najizloženija riziku od siromaštva su nezaposlena punoletna lica (48 odsto), dok je najniža stopa rizika od siromaštva kod zaposlenih kod poslodavca (devet procenata).

Kod samozaposlenih lica ova stopa iznosi 32,4 odsto, a stopa rizika od siromaštva kod penzionera je 15,4 odsto.

Anketa o prihodima i uslovima života sprovedena je četvrti put na teritoriji Republike Srbije od maja do jula 2016. godine, a u anketi direktnog intervjua učestvovalo je 5.554 domaćinstva, odnosno 15.057 lica starijih od 16 godina.


Komentari 2

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Umesto 250 gr hleba sada 200 gr dnevno ?

A kako je to smanjen broj siromasnih ? Plate se nisu menjale a cene su vise ! Jedino podizanjem praga ! Jos jedna udarnicka pobeda nasih statisticara !

wtf?

alo, breee! gde je broj ljudi ili % ili sta hocete, koji je napustio ovu zemlju jer je prezivljavao kao etiopljanin! dajte molim vas, malo realne statistike!

special image