Dva gola Krotoneu, dva Empoliju, doduše nijedan Juventusu, ali onda dva Laciju.

U Rimu.

Omaleni Lorenco Insinje nastavio je ove večeri da dominira terenima Serije A i "vuče" Napoli za Juventusom i Romom, koliko god je to moguće. Još važnije, da je njegov tim izgubio večerašnji "plavi" derbi na "Olimpiku", razlika između dva tima u borbi za treće mesto i Ligu šampiona bila bi bod.

Ovako je - sedam!

Lacio - Napoli 0:3 (0:1), uz dva gola Insinjea u drugom poluvremenu, nakon što je Hoze Kaljehon "otvorio" domaćina sredinom prvog.

Lacijali su tako i petu godinu u nizu bez pobede na svom terenu u derbijima sa Napolijem, odnosno bio im je ovo četvrti uzastopni poraz.

KALJEHON "OTVORIO BRAVU"

Napoli je poveo u 25. minutu. Kaljehon je bio strelac nakon odlične akcije, nešto poput igre na "malom fudbalu". Lopta je išla "na prvu" i na kraju došla do Španca kome je preostalo da je ubaci u prazan gol. Bio je to deveti gol ove sezone u Seriji A bivšeg fudbalera Reala.

Mogao je Napoli u prvom poluvremenu gotovo da reši pitanje pobednika. Insinje je u finišu promašio fantastičnu priliku. Bio je sam iskosa sa leve strane, ali je promašio okvir gola.

Što se tiče Lacija i njihovog prvog poluvremena, sve je to izgledalo i više nego skromno - svelo se na jedan pokušaj Sergeja Milinković – Savića i jedan Felipea Andersona.

Početkom drugog poluvremena, Insinje se iskupio za veliki promašaj. Iz mnogo teže situacije postigao je gol za vođstvo Napolija od 0:2. Bio je to njegov 13. gol ove sezone u Seriji A.

Vešti italijanski reditelji, odmah posle gola Insinjea tražili su kadrom selektora reprezentacije Italije, Đanpjera Venturu, koji je meč posmatrao iz VIP lože.

Lacio je igrao očajno, ali je mogao do gola na 0:2, samo što se u dobroj šansi spetljao Keita Balde Diao.

U poslednjih dvadesetak minuta domaćin je krenuo na "sve ili ništa". Najbolju priliku imao je španski fudbaler, Patrik, ali je njegov šut sa tri metra odbranio - Insinje, koji se našao na gol liniji!

Kada su svi samo čekali da sudija odsvira kraj, Insinjeu se i dalje igrao fudbal, pa je drugim golom na meču dokusurio rivala, koji će umesto napada na treću poziciju sada morati da brani četvrtu.

Sergej Milinković Savić odigrao je svih 90 minuta u poraženom timu. Dušan Basta počeo je meč u startnoj postavi Lacija, ali je zamijenjen u 58. minutu, dok Filip Đorđević nije ulazio u igru. Na drugoj strani Nikola Maksimović je meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.