Građani nisu prijavili policiji nijedno krivično delo, ali kako je to uvek moguće, pored pripadnika vatrogasnih i spasilačkih jedinica, na licu mesta su bili su i pripadnici Žandarmerije i Uprave policije, rekao je Dačić novinarima u Palati Srbija.

Oni su tamo poslati upravo iz razloga da se spreče eventualna izvršenja krivičnih dela u uslovima kada je pažnja usmerena na neka druga egzistencijalna pitanja, naglasio je ministar.

"Očigledno da u tom periodu niko nije ni zaključavao stanove pre nego što je izašao na ulicu", dodao je Dačić objašnjavajući da je tokom noćašnje posete tom gradu video ljude koji su noć proveli bukvalno na ulici.

"Ujutru u sedam sati, kada sam krenuo nazad za Beograd, video sam decu koja idu u školu. To je potpuno jedna različita atmosfera i različita percepcija svih tih događaja. Možda taj kraj nije očekivao tako jak zemljotres i ono što je još zanimljivo, zemljotres se jače osetio ka Beogradu nego južno od Kraljeva", napomenuo je ministar.

On je ponovio da je u zemljotresu koji je rano jutros pogodio šire područje Kraljeva poginuo bračni par Natalija i Siniša Stašić u naselju Grdica, dok je njihov sin koji je spavao u porodičnoj kući u prizemlju ostao nepovređen.

Lakše je povređeno oko 50 osoba, kojima je ukazana pomoć u kraljevačkom Kliničkom centru, rekao je Dačić i naveo da većih oštećenja kuća i imovine nema osim što su na nekim kućama popucali krovovi.

On je rekao da su na terenu posebne komisije koje će procenjivati štetu, kao i da li građani mogu da se vrate u kuće koje su oštećene tokom zemljotresa.

Ministar je rekao da su noćas na terenu bili specijalni timovi MUP-a Srbije za spašavanje ispod ruševina, ali da, na svu sreću, za njihovom intervencijom nije bilo potrebe jer niko nije bio zarobljen pod ruševinama.

(Tanjug)