Šefica pregovaračkog tima Tatjana Kljun rekla je novinarima ispred zgrade policije da je čovek imao pištolj i bombu, da je ispalio jedan metak pri čemu niko nije povređen a da se predao nakon što mu je obećano da će "njegov slučaj biti ponovo uzet u razmatranje".

"Najpre je ćutao, a onda je rekao da je nezadovljan radom policije i kako se vodio njegov slučaj. Odmah su angažovani svi timovi MUP, a osumnjičeni je posle dugog pregovaranja pristao da se preda. Odložio je oružje i u pratnji advokata odveden je u službene prostorije stanice", rekla je Tatjana Kljun.

Time je okončana drama u Policijskoj stanici na Čukarici, koja je počela ulaskom bombaša nešto posle 14 sati.



"Bombaš" je tokom pregovora prvo rešio da pusti taoce, trojicu inspektora MUP-a, da bi zatim odložio i oružje.

Beogradski mediji preneli su da je u pitanju Blažimir Trifunović (52) iz Guče.

"Novosti" javljaju da su u Guči svi bili zatečeni kada su čuli vest o njihovom sugrađaninu, za koga nikada ne bi rekli da bi mogao da počini bilo kakvo krivično delo.

Sećaju se svi da je prošle godine u februaru njegova novoizgrađena kuća, nedaleko od reke Bjelice, bila na meti razbojnika, kao i da su tom prilikom pljačkaši pretukli Blažimira.

Beogradski dnevnik kaže da je Trifunović često u Guči prepričavao noć kada su u njegov dom upala trojica pljačkaša sa fantomkama na glavama koji su pokušali da ga ubiju.

Trifunović sumnja da je napad organizovao jedan od lokalnih moćnika, sa kojima je on bio u sukobu.

"Zatekli su me u kupatilu. Tukli su me bejzbol palicama, pendrecima, pajserima. Polomili su mi rebra, bio sam sav krvav, u modricama i posekotinama", prepričavao je Blažimir upad trojice razbojnika, koji su mu oteli oko 5.600 evra i oko 3.500 dinara.

Trifunović je prijavio slučaj policiji, ali tvrdi da je nju više zanimalo odakle mu novac, nego ko ga je napao.

Međutim, policija je tvrdila da je intenzivno radila na pronalaženju razbojnika.

Trifunović je posle napada bio u stalnom strahu za svoj život, jer je i sam pričao da se često noću oko njegove kuće neko šunja, kako bi ga zaplašio, pišu "Novosti" na svom sajtu.

Beogradski "Press" je javio da je Trifunović u jednom trenutku izvadio osigurač na bombi i tražio da razgovara sa ministrom policije Ivicom Dačićem.



Ispred policijske stanice su došli i pripadnici Protivterorostičke jedinice Žandarmerije, vatrogasci i dve ekipe Hitne pomoći.

Sedam vozila Protivterorostičke jedinice Žandarmerije opkolilo je celu zgradu u kojoj se nalaze policija i službe Opštine Čukarica, a akcijom je rukovodio komandant Goran Dragović.

Saobraćaj u Leškoj ulici i na delu Šumadijskog trga, gde se nalazi policijska stanica, bio je blokiran sve vreme drame a policija je nekoliko desetina građana držala na bezbednoj udaljenosti.

Saobraćaj je normalizovan nakon što se Trifunović predao.

Povodom drame na Čukarici oglasio se i Sindikat srpske policije (SSP) koji je najoštrije osudio postupak "bombaša".

Da bi se sprečili takvi incidenti, resorno ministarstvo bi, kako je navedeno u saopštenju, moralo da sprovede ozbiljnije akcije na prikupljanju zaostalog oružja iz ratova, nabavi opremu za otkrivanje naoružanja i zaposlene bolje obuči za slične situacije.

"Očigledno je da manjak opreme i obuke nosi svoje rizike, a u najgorem slučaju to može dovesti do žrtava", ocenjeno je iz SSP.

U saopštenju tog sindikata dodaje se da je tokom 2011. godine na dužnosti ubijeno četiri, a ranjeno tri policijska službenika, kao i da se broj napada na policajce drastično povećao.

(MONDO)