Takođe, danas bi trebalo da bude upućen i zahtev Španiji za ekstradiciju Luke Bojovića i dvojice pripadnika bivšeg "zemunskog klana", izjavio je državni sekretar Ministarstva pravde Slobodan Homen.

"Mi smo poslali dokumentaciju u Južnoafričku Republiku i očekujemo obaveštenje da li je utvrđen Šarićev identitet", rekao je Homen u Jutarnjem dnevniku RTS-a.

Govoreći o uhapšenima u Španiji, Homen je naveo da dokumentacija o njihovim zločinima čini 1.700 strana i da je u pitanju jedan od najobimnijih predmeta, pošto se gone za više desetina ubistava.

"Za Srbiju bi izručenje Bojovića i dvojice pripadnika bivšeg zemunskog klana predstavljalo krunu borbe protiv organizovanog kriminala", naglasio je Homen i naveo da će njih, međutim, tražiti više zemalja, što govori koliko su ozbiljni kriminalci.

Ipak, Srbija ima čvrste dokaze, u Srbiji su, prema Homenovim rečima, počinili najviše ubistava, pa državni sekretar očekuje da će Srbija imati prednost prilikom odluke o izručenju.

Homen je naveo da je u toku direktna komunikacija nekoliko tužilaštava Srbije i Španije.

Španski sudija odredio je juče pritvor Luki Bojoviću, Vladimiru Milisavljeviću i Siniši Petriću koji su uhapšeni 9. februara u Valensiji, javili su španski mediji.

Sudija Nacionalnog suda Španije Fernando Andreu odredio im je pritvor zbog posedovanja oružja, falsifikovanja dokumenata, pripadnosti organizovanoj kriminalnoj grupi i opiranja hapšenju.

Sudija je pokrenuo proces protiv njih zbog posedovanja i čuvanja arsenala oružja.

Bojoviću, koji je već godinu i po dana u bekstvu, u odsustvu se sudi zbog tri ubistva i dva pokušaja ubistva dok je Milisavljević pravosnažno osuđen na 40 godina zatvora zbog krivičnih dela koje je izvršio kao pripadnik "zemunskog klana" i na 30 godina zatvora zbog učešća u ubistvu premijera Srbije Zorana Đinđića.

Petrić je, takođe, pravosnažno osuđen na maksimalnu zatvorsku kaznu zbog ubistva.

(Tanjug)