Zaposleni na TV Čačak odbili su da prekinu emitovanje programa koje je od njih tražio stečajni upravnik, a predstavnici Štrajkačkog odbora zatražili su prijem kod zamenika predsednika Privrednog suda radi dogovora o preduzimanju daljih aktivnosti, rekla je danas član Štrajkačkog odbora Olgica Rakić.

Privredni sud u Čačku doneo je juče rešenje o otvaranju stečajnog postupka nad TV Čačak a.d na predlog poverioca, firme "Pro Vision" iz Beograda, za neizmiren dug od 871.781 dinar.

"Bili smo celu noć na televiziji, jer smo dobili nalog da program bude prekinut", kazala je Rakićeva Tanjugu, dodavši da je u međuvremenu sa stečajnim upravnikom Aleksijem Kaluđerovićem postignut dogovor da se program ne prekida, odnosno da se i dalje održava minimum procesa rada.

Rakićeva je istakla da su članovi Štrajkačkog odbora tražili prijem kod zamenika predsednika Privrednog suda gde će otići zajedno sa stečajnim upravnikom, radi dogovora o preduzimanju daljih aktivnosti.

Prema njenim rečima, i dalje se očekuje odgovor od Agencije za privatizaciju o raskidu ugovora o privatizaciji sa kupcem i dosadašnjim vlasnikom Milošem Bojovićem, zbog neispunjavanja obaveza, jer je Sindikat i Štrajkački odbor zahtev uputio još 18. jula, prilikom redovne kontrole Agencije.

Kaluđerović je ranije danas u izjavi Tanjugu naglasio da nije naložio, već predložio prekidanje emitovanja programa.

"Zaposlenima sam, takođe, rekao da napuste radna mesta", rekao je Kaluđerović, dodajući da stečajnog ročista nije bilo, jer je TV Čačak kao stečajni dužnik priznao obaveze.

Pravni zastupnik Sindikata novinara Srbije, advokat Nenad Cvjetićanin uputio je juče pisano saopštenje TV Čačak u kome ocenjuje da je rešenje o pokretanju stečaja nezakonito i da bi Agencija za privatizaciju, kao jedina aktivno legitimna strana u ovom postupku, morala podneti žalbu kako bi u zakonskom roku rešenje bilo ukinuto.

TV Čačak je počela da radi 17. januara 1999. godine kao javno preduzeće, a 11. decembra 2009. je privatizovana i tada je brojala 50 zaposlenih.

Zbog neisplaćenih zarada i doprinosa za februar, mart, april i maj 2012. godine, zaposleni su započeli štrajk 25. juna.

Trenutno, ova medijska kuća ima 26 radnika i četiri honorarna saradnika.

Prosečna zarada iznosi 30.000 dinara.

(Tanjug)