Vlada Srbije je na na trećoj današnoj sednici a drugoj u zgradi parlamenta, posle 21:30, skinula oznaku poverljivosti sa Platforme za Kosovo, čime je otklonjena i poslednja prepreka za "što širi konsenzus" Skupštine Srbije odnosno podršku Demokratske stranke za izglasavanju najnovije rezolucije o Kosovu.
Premijer Srbije Ivica Dačić rekao je da je skidanje tajnosti učinjeno na zahtev poslaničkih grupa i da će platforma biti objavljena na sajtu Vlade i tako postati dostupna građanima Srbije.
"Nema tajni, razlika je u svega dva pasusa. Platforma će biti objavljena na sajtu Vlade", rekao je premijer.
Dačić je istakao da uslovljavanje DS da će glasati za rezoluciju ukoliko se skine oznaka poverljivosti sa platforme, nije bilo presudno za tu odluku, već činjenica da su šefovi poslaničkih grupa tražili taj dokument na uvid.
Nakon skidanja tajnosti Demokratska stranka je najavila glasanje za rezoluciju Vlade.
"Pridobivši" Demokratsku stranku razotkrivanjem Platforme premijeru Dačiću je ostalo jedino da se vatreno obračuna sa drugim velikim oponentom Rezoluciji - DSS.
"Ne prihvatam da me nazivate izdajnikom, nemate pravo da nazivate ovu vladu izdajničkom", rekao je Dačić poslanicima iz redova Demokratske stranke Srbije, napominjući da će Srbija "učiniti sve i javno i tajno" da pomogne Srbima na Kosovu.
"Jeste li vi (DSS) bili na čelu Srbije kada je proglašena nezavisnost Kosova i šta ste preduzeli? Održali smo moleban, miting, zapalili ambasade, razbili kioske i zadovoljili srpske nacionalne interese", rekao je Dačić.
Premijer je upitao i zašto tadašnji predsednci vlade i republike nisu naredili mobilizaciju kako bi se primenila sva sredstva za odbranu integriteta i suvereniteta države.
"Niste uspeli ni da očuvate Rezoluciju 1244 i zato ćutite. Ovo su veoma ozbiljne optužbe, ja ne uspostavljam granicu prema Kosovu", rekao je Dačić.
On je upozorio DSS da "vodi računa" o poslednicama politike koju zastupa i da ne predlaže kolektivno samoubistvo naroda.
Skupštinski odbor za Kosovo prethodno je formulisao a Vlada prihvatila, tri amandmana na predlog Rezolucije o Kosovu i Metohiji, kojima su "uvaženi neki predlozi Demokratske stranke (DS) i Demokratske stranke Srbije (DSS)", dok je svih 15 amandmana ovih stranaka u izvornom obliku odbijeno.
Prvi amandman se odnosi na preambulu Rezolucije, u kojoj se u prvobitnom tekstu taksativno nabrajaju sve do sada usvojene deklaracije i rezolucije o Kosovu, dok je amandmanom predviđeno da u preambuli piše da "Skupština potvrđuje stavove iz ranijih deklaracija i rezolucija o Kosovu, uzimajući u obzir odluke Generalne skupštine i Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija o Kosovu i Metohiji".
Drugim amandmanom je predviđeno da u tekstu Rezolucije, u tački 1, piše: "Ciljevi razgovora sa privremenim institucijama u Prištini se proširuju radi stvaranja uslova da srpska i druge zajednice na Kosovu imaju punu zaštitu ljudskih prava, garantovanu sigurnost, pravo na povratak i zaštitu imovinskih prava, kao i efikasnost sudskih postupaka u vezi sa etničkim nasiljem nad Srbima".
Treći amandman predviđa da se u tački 2 Rezolucije reči "Republika Srbija" zamene rečima "Predstavnici Republike Srbije".
Sednica skupštine Srbije o Predlogu rezolucije o Kosovu i Metohiji, koja je prekinuta po drugi put jer su poslaničke grupe morale da raspravljaju o "spornom" amandmanu Demokratske stranke, nastavljena je nakon što su se u skupštinsku salu vratili članovi Vlade Srbije.
Vlada je na drugoj od tri svoje sednice danas raspravljala o petnaest amandmana opozicije, od kojih je najveću glavobolju zadao ona DS o vraćanju u rezoluciju navodnog "zahteva" predsednika Tomislava Nikolića da se prekinu razgovori sa Prištinom ukoliko se ne rade po stavu "ništa nije dogovoreno ako sve nije dogovoreno".
Demokratska stranka je u vreme zasedanja Vlade povukla svoj, kako je kasnije navedeno"manevarski amandman" i zasedanje Skupštine je moglo da se nastavi.
Šef Poslaničke grupe DS Stefanović je potom, obrazlažući manevar demokrata, "čestitao" pobedu premijeru Dačiću i potpredsedniku Vlade Vučiću.
"Čestitam Dačiću i Vučiću, jer su imali snage i hrabrosti da dokažu da postoje dve politike, Vlade Srbije i predsednika, i da je politika predsednika (Srbije Tomislava Nikolića) poražena. Hteli smo ovu stvar da isteramo na čistac", objasnio je Stefanović.
Premijer Dačić je na to odgovorio da ne postoje dve ili više verzija platforme za razgovore Beograda i Prištine i da se ne radi o tome da je Vlada Srbije preglasala predlog predsednika Nikolića.
"Zahvalan sam Nikoliću što je uvažio neke argumente. Ovde imate dva dokumenta koji su napisani kao rezolucije i kao obrazloženje, koje u najvećem delu sadrži platformu i koja može da bude dostavljena poslanicima, nemam ništa protiv ", rekao je Dačić u raspravi o predloženoj rezoluciji o Kosovu.
Premijer je objasnio da Vlada nije napravila drugu verziju platforme.
"Ukazali smo na to šta smatramo praktičnim problemom i kako da vodimo racionalnu politiku. Jedno pitanje je bilo prekid tehničkih pregovora, zatim da li da ostanemo pri tome da ništa nije dogovoreno dok sve nije dogovoreno. Kada je reč o nadležnostima autonomije, mi smo smatrali da ne treba sve da ih pobrojimo i tako zatvorimo sebi mogućnost za razgovore", rekao je Dačić šta platforma sadrži.
Prema njegovim rečima, tu je bio i deo koji se tiče predsednikovog mišljenja o bezbednosti Kosova, ko je garant te bezbednosti, a sve to u obrazloženju rezolucije.
Neposredan povod za drugu pauzu bila je "prazna" skupštinska sala jer je od članova Vlade bila prisutna samo ministarka zdravlja Slavica Ðukić Dejanović.
Reagovao je šef Poslaničke grupe Demokratske stranke Srbije Slobodan Samardžić uz ocenu da rasprava o Kosovu u prisustvu samo ministra zdravlja (uz poštovanje Slavice Ðukić Dejanović) liči na komediju Branislava Nušića.
"Deluje kao da je predlagač završio posao, pa se sada on samo otaljava", rekao je Samardžić sa čim se saglasio i predsednik Skupštine Stefanović i odredio pauzu.
Ponašanje članova poslaničkog kluba Demokratske stranke u parlamentu, sa predlaganjem amandmana koji predstavlja potpunu suprotnost politici te stranke kada je bila na vlasti kao i svih dosadašnjih zalaganja u Skupštini Srbije, oštro su kao diverziju "uperenu protiv građana Srbije" napali i premijer Dačić i vicepremijer Vučić.
Premijer Srbije Ivica Dačić pre proglašenja pauze izjavio je za skupštinskom govornicom da Vlada i predsednik Srbije ne predlažu samo tekst rezolucije i platforme o Kosovu i Metohiji, već da žele da se nađe rešenje.
Na današnjoj sednici treba da se realno sagleda sitaucija na Kosovu i Meothiji, dodao je Dačić ukazujući da dok se godinama raspravljao o rezolucijama i deklaracijama, na Kosovu od 1990. teče proces učvršćivanja nezavisnosti, raste pritisak na Srbe, nema povratka i rasvetljavanja problema nestalih.
"Suverenitet Srbije na Kosovu i Metohiji gotovo da ne postoji. Mi danas treba da tražimo podršku za politiku koja će prekinuti uspavanku da je dovoljno sakriti se iza rezolucija i da će problem Kosova biti rešen", rekao je Dačić u obraćanju poslanicima na sednici.
Građani, dodao je, očekuju odgovore na pitanja, odgovoran odnos prema raspravi, bez međustaranačkih nadmetanja i ukoliko je moguće bez nadmetanja u optužbama ko je kriv.
Dačić je podsetio da je prošle godine obeleženo 100 godina od oslobođenja Kosova od turske vlasti, a da je danas tamo teška situaciju u kojoj je ugrožen teritorijalni integritet i suverenitet i nacionalni i državni interes Srbije.
"Kosovom upravljanju komandanti ratnih jedinica sa kojima smo ratovali, a danas sa njima razgovaramo. To je na žalost realnost", naglasio je premijer i dodao da je pitanje šta može da se uradi da se ta ralnost promeni.
Dačić se posebno osvrnuo na amandman DS kojim je traženo da se platforma predsednika Srbije Tomislava Nikolća u izvornom obliku uvrsti u obrazloženje rezolucije, kako bi se postigao konsenzus.
Premijer Srbije je rekao da će u nastavku pregovora sa Prištinom, pored ostalog, Beograd insistirati na uspostavljanju autonomne zajednice srpskih opština na Kosovu, čije će se izvorne nadležnosti i unutrašnje uređenje usaglašavati kroz politički dijalog, uspostavljanju specijalnog statusa za seoske enklave, na posebnom ugovornom odnosu SPC i privremenih institucija samouprave u Prištini.
Takođe, insistiraće se i na tome da bude predviđena trajna garancija za povratak raseljenih, na usvajanju zakona o povratku izgnanih sa Kosova, na razgovorima o nestalima i na daljim istragama o zločinima počinjenim nad Srbima.
"Sve ovo nije deo rezolucije, ovo je platforma. Rezolucija se ne bavi ovim pitanjima", kazao je premijer.
"Imamo i problem dinamike i rokova, pa ukoliko želimo datum za početak pregovora o članstvu u EU sve ove teme moraju da budu deo dijaloga, a ne verujem da ćemo dotle uspeti da sprovedemo ono što smo definisali u platformi. Zato je nužno da na osnovu ovih ciljeva u dijalogu zastupamo interese i političke stavove i da se izborimo za što bolje rešenje koje bi bilo pre svega u intresu Srba na Kosovu", naveo je Dačić.
On je naglasio da pred parlamentom vlada ne traži samo podršku za tekst rezolucije, već za politiku koja će prekinuti uspavanku i zabludu da je dovoljno doneti rezoluciju i da će time problem Kosova biti rešen.
Premijer Srbije Ivica Dačić rekao je da je skidanje tajnosti učinjeno na zahtev poslaničkih grupa i da će platforma biti objavljena na sajtu Vlade i tako postati dostupna građanima Srbije.
"Nema tajni, razlika je u svega dva pasusa. Platforma će biti objavljena na sajtu Vlade", rekao je premijer.
Dačić je istakao da uslovljavanje DS da će glasati za rezoluciju ukoliko se skine oznaka poverljivosti sa platforme, nije bilo presudno za tu odluku, već činjenica da su šefovi poslaničkih grupa tražili taj dokument na uvid.
Nakon skidanja tajnosti Demokratska stranka je najavila glasanje za rezoluciju Vlade.
"Pridobivši" Demokratsku stranku razotkrivanjem Platforme premijeru Dačiću je ostalo jedino da se vatreno obračuna sa drugim velikim oponentom Rezoluciji - DSS.
"Ne prihvatam da me nazivate izdajnikom, nemate pravo da nazivate ovu vladu izdajničkom", rekao je Dačić poslanicima iz redova Demokratske stranke Srbije, napominjući da će Srbija "učiniti sve i javno i tajno" da pomogne Srbima na Kosovu.
"Jeste li vi (DSS) bili na čelu Srbije kada je proglašena nezavisnost Kosova i šta ste preduzeli? Održali smo moleban, miting, zapalili ambasade, razbili kioske i zadovoljili srpske nacionalne interese", rekao je Dačić.
Premijer je upitao i zašto tadašnji predsednci vlade i republike nisu naredili mobilizaciju kako bi se primenila sva sredstva za odbranu integriteta i suvereniteta države.
"Niste uspeli ni da očuvate Rezoluciju 1244 i zato ćutite. Ovo su veoma ozbiljne optužbe, ja ne uspostavljam granicu prema Kosovu", rekao je Dačić.
On je upozorio DSS da "vodi računa" o poslednicama politike koju zastupa i da ne predlaže kolektivno samoubistvo naroda.
Skupštinski odbor za Kosovo prethodno je formulisao a Vlada prihvatila, tri amandmana na predlog Rezolucije o Kosovu i Metohiji, kojima su "uvaženi neki predlozi Demokratske stranke (DS) i Demokratske stranke Srbije (DSS)", dok je svih 15 amandmana ovih stranaka u izvornom obliku odbijeno.
Prvi amandman se odnosi na preambulu Rezolucije, u kojoj se u prvobitnom tekstu taksativno nabrajaju sve do sada usvojene deklaracije i rezolucije o Kosovu, dok je amandmanom predviđeno da u preambuli piše da "Skupština potvrđuje stavove iz ranijih deklaracija i rezolucija o Kosovu, uzimajući u obzir odluke Generalne skupštine i Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija o Kosovu i Metohiji".
Drugim amandmanom je predviđeno da u tekstu Rezolucije, u tački 1, piše: "Ciljevi razgovora sa privremenim institucijama u Prištini se proširuju radi stvaranja uslova da srpska i druge zajednice na Kosovu imaju punu zaštitu ljudskih prava, garantovanu sigurnost, pravo na povratak i zaštitu imovinskih prava, kao i efikasnost sudskih postupaka u vezi sa etničkim nasiljem nad Srbima".
Treći amandman predviđa da se u tački 2 Rezolucije reči "Republika Srbija" zamene rečima "Predstavnici Republike Srbije".
Sednica skupštine Srbije o Predlogu rezolucije o Kosovu i Metohiji, koja je prekinuta po drugi put jer su poslaničke grupe morale da raspravljaju o "spornom" amandmanu Demokratske stranke, nastavljena je nakon što su se u skupštinsku salu vratili članovi Vlade Srbije.
Vlada je na drugoj od tri svoje sednice danas raspravljala o petnaest amandmana opozicije, od kojih je najveću glavobolju zadao ona DS o vraćanju u rezoluciju navodnog "zahteva" predsednika Tomislava Nikolića da se prekinu razgovori sa Prištinom ukoliko se ne rade po stavu "ništa nije dogovoreno ako sve nije dogovoreno".
Demokratska stranka je u vreme zasedanja Vlade povukla svoj, kako je kasnije navedeno"manevarski amandman" i zasedanje Skupštine je moglo da se nastavi.
Šef Poslaničke grupe DS Stefanović je potom, obrazlažući manevar demokrata, "čestitao" pobedu premijeru Dačiću i potpredsedniku Vlade Vučiću.
"Čestitam Dačiću i Vučiću, jer su imali snage i hrabrosti da dokažu da postoje dve politike, Vlade Srbije i predsednika, i da je politika predsednika (Srbije Tomislava Nikolića) poražena. Hteli smo ovu stvar da isteramo na čistac", objasnio je Stefanović.
Premijer Dačić je na to odgovorio da ne postoje dve ili više verzija platforme za razgovore Beograda i Prištine i da se ne radi o tome da je Vlada Srbije preglasala predlog predsednika Nikolića.
"Zahvalan sam Nikoliću što je uvažio neke argumente. Ovde imate dva dokumenta koji su napisani kao rezolucije i kao obrazloženje, koje u najvećem delu sadrži platformu i koja može da bude dostavljena poslanicima, nemam ništa protiv ", rekao je Dačić u raspravi o predloženoj rezoluciji o Kosovu.
Premijer je objasnio da Vlada nije napravila drugu verziju platforme.
"Ukazali smo na to šta smatramo praktičnim problemom i kako da vodimo racionalnu politiku. Jedno pitanje je bilo prekid tehničkih pregovora, zatim da li da ostanemo pri tome da ništa nije dogovoreno dok sve nije dogovoreno. Kada je reč o nadležnostima autonomije, mi smo smatrali da ne treba sve da ih pobrojimo i tako zatvorimo sebi mogućnost za razgovore", rekao je Dačić šta platforma sadrži.
Prema njegovim rečima, tu je bio i deo koji se tiče predsednikovog mišljenja o bezbednosti Kosova, ko je garant te bezbednosti, a sve to u obrazloženju rezolucije.
Neposredan povod za drugu pauzu bila je "prazna" skupštinska sala jer je od članova Vlade bila prisutna samo ministarka zdravlja Slavica Ðukić Dejanović.
Reagovao je šef Poslaničke grupe Demokratske stranke Srbije Slobodan Samardžić uz ocenu da rasprava o Kosovu u prisustvu samo ministra zdravlja (uz poštovanje Slavice Ðukić Dejanović) liči na komediju Branislava Nušića.
"Deluje kao da je predlagač završio posao, pa se sada on samo otaljava", rekao je Samardžić sa čim se saglasio i predsednik Skupštine Stefanović i odredio pauzu.
Ponašanje članova poslaničkog kluba Demokratske stranke u parlamentu, sa predlaganjem amandmana koji predstavlja potpunu suprotnost politici te stranke kada je bila na vlasti kao i svih dosadašnjih zalaganja u Skupštini Srbije, oštro su kao diverziju "uperenu protiv građana Srbije" napali i premijer Dačić i vicepremijer Vučić.
Premijer Srbije Ivica Dačić pre proglašenja pauze izjavio je za skupštinskom govornicom da Vlada i predsednik Srbije ne predlažu samo tekst rezolucije i platforme o Kosovu i Metohiji, već da žele da se nađe rešenje.
Na današnjoj sednici treba da se realno sagleda sitaucija na Kosovu i Meothiji, dodao je Dačić ukazujući da dok se godinama raspravljao o rezolucijama i deklaracijama, na Kosovu od 1990. teče proces učvršćivanja nezavisnosti, raste pritisak na Srbe, nema povratka i rasvetljavanja problema nestalih.
"Suverenitet Srbije na Kosovu i Metohiji gotovo da ne postoji. Mi danas treba da tražimo podršku za politiku koja će prekinuti uspavanku da je dovoljno sakriti se iza rezolucija i da će problem Kosova biti rešen", rekao je Dačić u obraćanju poslanicima na sednici.
Građani, dodao je, očekuju odgovore na pitanja, odgovoran odnos prema raspravi, bez međustaranačkih nadmetanja i ukoliko je moguće bez nadmetanja u optužbama ko je kriv.
Dačić je podsetio da je prošle godine obeleženo 100 godina od oslobođenja Kosova od turske vlasti, a da je danas tamo teška situaciju u kojoj je ugrožen teritorijalni integritet i suverenitet i nacionalni i državni interes Srbije.
"Kosovom upravljanju komandanti ratnih jedinica sa kojima smo ratovali, a danas sa njima razgovaramo. To je na žalost realnost", naglasio je premijer i dodao da je pitanje šta može da se uradi da se ta ralnost promeni.
Dačić se posebno osvrnuo na amandman DS kojim je traženo da se platforma predsednika Srbije Tomislava Nikolća u izvornom obliku uvrsti u obrazloženje rezolucije, kako bi se postigao konsenzus.
Premijer Srbije je rekao da će u nastavku pregovora sa Prištinom, pored ostalog, Beograd insistirati na uspostavljanju autonomne zajednice srpskih opština na Kosovu, čije će se izvorne nadležnosti i unutrašnje uređenje usaglašavati kroz politički dijalog, uspostavljanju specijalnog statusa za seoske enklave, na posebnom ugovornom odnosu SPC i privremenih institucija samouprave u Prištini.
Takođe, insistiraće se i na tome da bude predviđena trajna garancija za povratak raseljenih, na usvajanju zakona o povratku izgnanih sa Kosova, na razgovorima o nestalima i na daljim istragama o zločinima počinjenim nad Srbima.
"Sve ovo nije deo rezolucije, ovo je platforma. Rezolucija se ne bavi ovim pitanjima", kazao je premijer.
"Imamo i problem dinamike i rokova, pa ukoliko želimo datum za početak pregovora o članstvu u EU sve ove teme moraju da budu deo dijaloga, a ne verujem da ćemo dotle uspeti da sprovedemo ono što smo definisali u platformi. Zato je nužno da na osnovu ovih ciljeva u dijalogu zastupamo interese i političke stavove i da se izborimo za što bolje rešenje koje bi bilo pre svega u intresu Srba na Kosovu", naveo je Dačić.
On je naglasio da pred parlamentom vlada ne traži samo podršku za tekst rezolucije, već za politiku koja će prekinuti uspavanku i zabludu da je dovoljno doneti rezoluciju i da će time problem Kosova biti rešen.
Sednici je prisustvovao predsednik Srbije Tomislav Nikolić i članovi Vlade, kao i šef tima za tehničke pregovore Beograda i Prištine Dejan Pavićević.
Predsednik Srbije Nikolić izjavio je u raspravi da neki ljudi za osam godina nisu smeli da rešavaju pitanje Kosova i Meothije i poručio da je u životu izgubio mnogo, ali da ne sme i Kosove, jer nije njegovo.
"Ja sam u životu izgubio mnogo, a Kosovo ne smem jer nije moje. Ja nosim svoj krst, ponesite gospodo posalnici makar kristić. Pokažite snagu parlamenta kada se rešava pitanje Kosova", poručio je Nikolić poslanicima.
On je naglasio da je zahvalan što neki od poslanika nisu odlučivali o Srbiji od 1389. godine do danas.
"Dođe mi da se smejem i plačem zbog kritika na prvu platformu", rekao je Nikolić i objsnio da je pristao da se taj tekst izmeni zbog želje da se postigne jedinstvo, a da je poslanici sada 'napadaju i traže da se prva vrati".
Predsednik Srbije Nikolić izjavio je u raspravi da neki ljudi za osam godina nisu smeli da rešavaju pitanje Kosova i Meothije i poručio da je u životu izgubio mnogo, ali da ne sme i Kosove, jer nije njegovo.
"Ja sam u životu izgubio mnogo, a Kosovo ne smem jer nije moje. Ja nosim svoj krst, ponesite gospodo posalnici makar kristić. Pokažite snagu parlamenta kada se rešava pitanje Kosova", poručio je Nikolić poslanicima.
On je naglasio da je zahvalan što neki od poslanika nisu odlučivali o Srbiji od 1389. godine do danas.
"Dođe mi da se smejem i plačem zbog kritika na prvu platformu", rekao je Nikolić i objsnio da je pristao da se taj tekst izmeni zbog želje da se postigne jedinstvo, a da je poslanici sada 'napadaju i traže da se prva vrati".
Predlog rezolucije se sastoji od šest tačaka, u kojima se, pored ostalog, navodi da Srbija pristupa dijalogu s predstavnicima privremenih institucija u Prištini svesna značaja koji bi postizanje obostrano prihvatljivog rešenja za Kosovo i Metohiju imalo u kontekstu dalje i ubrzane integracije čitavog regiona Zapadnog Balkana u EU.
Predstavnici vladajuće koalicije su najavili podršku rezoluciji, Demokratska stranka uslovila je podršku prihvatanjem njenih amandmana, odnosno skidanja tajnosti s Platforme, Demokratska stranka Srbije će glasati protiv rezolucije jer njeni amandmani nisu prihvaćeni. LDP je najavio da će takođe glasati protiv, danas su istu najavu dali i iz Lige socijaldemokrata Vojvodine, dok su Stranka vojvođanskih Mađara, DHSS-SPO i Narodna partija najavila podršku.
Oko Skupštine Srbije i u užem centru grada raspoređene su jake policijske snage u opremi za razbijanje demonstracija.
Pre sednice, policija nije odobrila skupove pokreta "Nikad granica" i Srpske radikalne stranke, ali su radikali ipak održali kratak protest ispred zgrade parlamenta. Skup je protekao bez incidenata.
(agencije/MONDOFoto: Zoran Žestić, Tanjug)
Predstavnici vladajuće koalicije su najavili podršku rezoluciji, Demokratska stranka uslovila je podršku prihvatanjem njenih amandmana, odnosno skidanja tajnosti s Platforme, Demokratska stranka Srbije će glasati protiv rezolucije jer njeni amandmani nisu prihvaćeni. LDP je najavio da će takođe glasati protiv, danas su istu najavu dali i iz Lige socijaldemokrata Vojvodine, dok su Stranka vojvođanskih Mađara, DHSS-SPO i Narodna partija najavila podršku.
Oko Skupštine Srbije i u užem centru grada raspoređene su jake policijske snage u opremi za razbijanje demonstracija.
Pre sednice, policija nije odobrila skupove pokreta "Nikad granica" i Srpske radikalne stranke, ali su radikali ipak održali kratak protest ispred zgrade parlamenta. Skup je protekao bez incidenata.
(agencije/MONDOFoto: Zoran Žestić, Tanjug)
Zvezdan Terzić tražio da ga pitaju sve: Zaradili smo 420 miliona evra, neću da pričam o dugu!
"Ostanite kod kuće, izbegavajte putovanja": RHMZ izdao hitno upozorenje, prvi put se pokreće ovaj sistem
Fenerbahče otpustio Bobana Marjanovića? Povratak u Evropu pretvara se u katastrofu!
Mondo ukrštenica za 23. decembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
Sve što treba da znate o Crvena zvezda - Partizan: Prvi derbi u ABA ligi, a već se odlučuje cela sezona!