SRBIJA DOBILA GRČKU USRED ATINE: Milutinov DOMINIRAO, Bogdan i Gudura pokazali KLASU!

Srbija je savladala Grčku u prvom pripremnom meču pred očima nacije!

Izvor: MN Press/Lato Klodian/Eurokinissi

Srbija je savladala Grčku 71:64 u prvom meču "Akropolis kupa" i u prvoj utakmici na kojoj smo mogli da gledamo naše pulene na pripremama za Mundobasket i imali smo šta da vidimo!

Bilo je i dobrih i loših strana ovog meča Srbije, pa smo tako videli domintantnog Nikolu Milutinova ispod koša kome Jogros Papajanis nije mogao ništa. Visoki centar Srbije imao je 14 poena uz 12 skokova i 4 asistencije, a lideri tima spolja bili su Bogdan Bogdanović sa 15 poena, 7 skokova i 5 asistencija i Marko Gudurić sa 14 poena, 7 skokova i 3 asistencije.

Naša selekcija se mučila sa defanzivnim skokom u prvom delu igre i Grci su uhvatili čak 11 lopti posle promašaja, ali je u drugom delu mnogo bolje građen koš. Ipak "žute minute" su postojale, pa su tako nažalost "orlovi" prednost koju su gradili ceo meč ispustili za samo tri minuta poslednje četvrtine. Ipak na kraju su poeni Bogdanovića i Gudurića doneli važan trijumf Srbiji.

Nije dobro počeo ovaj meč naš tim i nakon dve trojke Dinosa Mitoglua preko Filipa Petruševa poveli su domaćini 11:7. Ipak tada je naš tim zaigrao bolje i preko prvog Milutinova, a onda Gudurića i Avramovića uspeo da preokrene 14:11 i ode na prvi odmor sa prednošću. Brzo se naš tim odlepio na startu drugog dela igre, otišli smo na "plus osam" 28:20, da bi seriom grešaka našeg tima Grčka uspela da se vrati i Pešić je morao da zatraži tajmaut. Usledili su prazni minuti u igri oba tima, a ipak se na kraju na poluvreme otišlo prednošću Srbije 39:34.

Na početku drugog poluvremena se poenima u tranziciji posle poena Bogdanovića naš tim odlepio na dvocifrenih 47:35, a onda se uključio Dušan Ristić i sa 11 poena u trećoj četvrtini održao prednost našeg tima 57:49 do kraja trećeg dela igre. Bilo je razloga za paniku na startu poslednjeg perioda jer je posle tri minuta bilo nerešeno 59;59 nakon trojke Nikosa Rokavopulosa, najboljeg pojedinca protivničkog tima. Uzeo je tada minut odmora Svetislav Pešić, a trojka Bogdanovića i poeni Milutinova u tranziciji su nas "odlepili" na 64:59. Na kraju je posl4e trojke Gudurića za 69:62 bilo jasno da ovde Grčka više nema šta da traži.

Srbija sada nema odmor, već u sredu u terminu do 18:45 igra sa selekcijom Italije na drugom meču turnira i ako savlada "azure" uzeće trofej "Akropolis kupa".

GRČKA: Vokap 0 (10as), Rokavopulos 19 (6as), Loncis 5, Larencakis (4as), Moraitis 2 (5sk), Agravanis 1, Kalacakis, Bohoridis 2, Papajanis 6, Papapetru 11, Toliopulos, Adetokumbo 7, Mitoglu 9 (10 sk), Cazidakis 2

SRBIJA: Petrušev 5 (5sk), Jović (8sk)m Bogdanović 15 (7 sk, 5 as), Marinković, Radanov, Dobrić 6, Ristić 11, Gudurić 14 (7sk, 3as), Nedović, Davidovac, Simanić, Avramović 6 (4as), Milutinov 14 (12 sk, 4 as)

20:59

Evo i liste strelaca

20:47

POBEDA SRBIJE!

U prvom meču na Akropilis kupu pobedila je Srbija Grčku na njihovom terenu!

SRBIJA - GRČKA 71:64

20:42 GUUDUUURIIIĆ!

Bogdanović promašuje sve, a Rokavopulos 20. poenom postavlja 64:61. Petrušev je skinuo skok i dao dvojku za 66:61. Daje trojku Marko Gudurić za 69:62 i na dva minuta do kraja tajmaut Dimitrisa Itudisa.

20:33

35. minut: E, ovo je Srbija! 64:59

Promašaj Petruševa za tri, a onda Bogdanović pogađa trojku za 62:59. Gudurić u tranziciji baca loptu Milutinovu i on poentira za 64:59. Tajmaut Itudis!

20:29

33. minut: NEREŠENO! 59:59

Rokavopulos se prikrao Dobriću i poentirao uz faul za 59:56. Istekao nam je napad zbog greške Petruševa i Nedovića, ali srećom je Bohoridis promašio trojku.

Promašuje i Bogdanović, a onda trojka Rokavopulosa za izjednačenje - 59:59.

20:25

POSLEDNJIH 10 MINUTA! Stisli su Grci - 59:53

Probija Bohoridis Nedovića za 57:51, a onda u kontri Papapetru zakucava za 57:53. Jović promašuj trojku, a onda Gudurić poentira iz koraka - 59:53.

20:21

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Vodi Srbija 57:49

Poentira posle tajmauta Rokavopulos, a iz doskoka Aleksa Avramović daje poene za 57:47. Ristić promašuje trojku, a Papapetru poentira na drugi obruč - 57:49. Jović je požurio sa šutem i završava se ovim rezultatom treći deo igre.

20:15

28. minut: Ristić vrlo aktivan! 54:43

Dušan Ristić daje trojku i traži minut odmora Itudis pri rezultatu 50:37. Dobrić poentira u prodoru za 52:37, a Papajanis daje trojku - 52:40!  Bogdanović spušta loptu Ristiću i onda daje 11 poen, sve u drugom poluvremenu! Papajanis ubacuje nove poene za 54:43.

20:07

25. minut: Dvocifrena prednost - 47:37

Blokiran Petrušev i sa penala sada poentira za 45:37, a onda je Bogdanović poentirao u kontri - 47:35. Vanja Marinković neprecizan za tri,

20:03

DRUGO POLUVREME: Bogdanović! 44:37

Posle minut i po bez poena Gudurić poentira za 41:35, a Papapetru poentira sa distance za 41:37. Bogdanović daje trojku za 44:37!

19:53

Šta smo gledali?

Srbija je na startu gubila, a onda preokrenula i držala prednost 15-ak minuta drugog poluvremena. Bogdan Bogdnaović je kao kapiten bio vrlo uključen u igru i raspoložen, a Nikola Milutinov je svakako prva violina ovog tima na prvom meču. Aleksa Radanov i Boriša Simanić jedini nisu ulazili u igru,

Ono što je bio problem za naš tim je svakako skok u odbrani. Grci su dosta lopti uzeli jer naši igrači nisu dobro gradili svoj koš i to je nešto što mora da se popravi.

Takođe je bilo dosta izgubljenih lopti i pogotovo su Nemanja Nedović i Marko Gudurić znali da pogreše.

19:43

POLUVREME! Vodi Srbija 39:34

Faul u napadu Bogdanovića, a onda je Papajanis faulom zaustavio Milutinova i poentirao za 34:29. Papajanis se nažalost žali na povredu.

Poentira Grčka za 34:31, a posle faula Gudurića prišli su Grci na 34:32. Loncis izjednaćava na 34:34, a Gudurić trojkom daje prednost Srbiji - 37:34. Na kraju poeni Petruševa za 39:34!

19:36

18. minut: Uh, taj Rokavopulos! 32:29

Rokavopulos je uhvatio loptu između četvorice, a onda poentira za 32:27. U narednom napadu ponovo on poentira ispod koša i na 32:29 idemo na minut odmora!

19:32

17. minut. Promašaji, promašaji... 32:25

Nedović promašuje ceo obruč, a Adetokumbo zicer! Ne pogađa trojku ni Bogdanović, ali Adetokumbo opet greši. Novi promašaj Bogdanovića. Milutinov konačno prekida ovu lošu seriju . 30.25.

Bogdanović rešava u kontri i Itudis sada traži minut odmora.

19:26

14. minut: BUUUM! 28:25 za nas!

Dobrić sa penala poentira za 22:15, a Milutinov ispravlja Nedovićev promašaj za 24:15. Adetokumbo vraća Grčku na 24:18, a onda je Milutinov fauliran ispod koša. Pogađa sa penala i sada je 26:18.

Nedović je ispao u odbrani i Adetokumbo je poentirao za 26:20, a onda sjajno zakucava na ali-upu Nikola Milutinov! 28:20, a onda i trojka Grka. Moraitis krade loptu Nedoviću i Pešić traži minut odmora.

19:20

DRUGA ČETVRTINA: Odlepili smo se! Vodi Srbija 20:15

Počinjemo poenima Tanasisa Adetokumba, Nedović gubi loptu, a onda je Ristić fauliran ispod koša. Poentira za 18:15, a onda je poentirao Avramović za 20:15.

19:17

A tu je i Žoc!

Željko Obradović je došao na ovaj meč, pogledajte gde i sa kim sedi!

Izvor: BNsportsGr

19:14

KRAJ PRVE ČETVRINE! Srbija vodi 16:13

Hacidakis pogađa sa penala, a onda Jović i Ristić promašuju ispod koša. Sjajna rampa Jovića, a Dobrić u tranziciji ne daje trojku. Ponovo sa penala Grci prilaze i sada je 14:13, a Ristić koristi sjajan pas Avramovića za 16:13.

Jović sjajno igra sa Adetokumbom, ali Avramović ne postiže poene. Vodimo, a gubili smo sa pet razlike!

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

19:09

8. minut: Vodimo! 14:11

Nikola Milutinov pogađa sa distance za 11:9, a onda brani Papajanisa ispod svog koša. Gudurić je izjednačio na 11:11, a Vokap promašuje. Ređa promašaje i Srbija, pa nema ništa od izjednačenja.

Papajanis je napravio faul u napadu, ali Bogdanović ne pogađa iz naskoka. Aleksa Avramović daje trojku - 14:11!

19:05

6. minut: Nije dobro! 11:7

Dinos Mitoglu nastavlja da ubacuje trojke - 9:4. Kod nas Petrušev promašuje trojku, a Bogdanovića blokira Papajanis. Kapiten se u kontri dže na šut i sada je 9:7. Posle novih poena Grčke rezultat je 11:7 i idemo na tajmaut.

19:02

3. minut: Gubimo lopte... 6:4

Gudurić je fauliran i preokrenuo je na 4:3, a onda smo videli promađaje sa obe strane. Mitoglu je dao trojku za 6:4, a onda je Petrušev izgubio loptu. a onda je i Milutinov ispustio.

18:58

Počelo je! Kapiten za start! 3:2

Sjajan prodor i prvi poeni za Bogdanovića - 2:0. Rokavopulos je fauliran na šutu i sa linije penala je izjednačio, a onda i doneo prednost - 3:2.

18:55

Evo petorke!

Milutinov, Petrušev, Bogdanović, Gudurić i Marinković počinju meč za Srbiju! Najverovatnije ćemo gledati Gudurića na pleju.

18:53

Nema prvog pleja!

Prva informacija sa meča je ta da Stefan Jović neće igrati na ovom meču! Bez svoje prve opcije na poziciji pleja igraće naš tim!

18:45

Počelo je!

I to tužno. Minutom ćutanja za ubijenog navijača AEK-a. Svetislav Pešić je izveo tim na teren, a onda su svi pogledali u pod. Cela hala je zanemela na minut zbog ubistva Mihalisa, 29-godišnjeg navijača atinskog AEK-a.

18:26

Tu je Pokuševski!

Stigao je i Aleksej Pokuševski! Nažalost neće moći da pomogne svojim drugovima iz reprezentacije jer je povređen, ali će posmatrati meč iz prvih redova.

18:05

Tu smo!

Igrači su na terenu, još malo!

17:45

Meč kreće minutom ćutanja!

Posle tragičnih događaja u Atini i smrti navijača AEK-a u sukobima huligana atinskog kluba i Dinama iz Zagreba odlučeno je da meč Srbije i Grčke počne minutom ćutanja.

17:20

Dobrodošli u MONDO live!

Konačno možemo da gledamo Srbiju! Naši košarkaši zaigraće na "Akropolis kupu" u Grčkoj i to će biti prve utakmice koje ćemo moći da gledamo!

Do sada je naša selekcija odigrala dve utakmice iza zatvorenih vrata i na njima je pobedila prvo Bosnu i Hercegovinu, a zatim i Poljsku.

• Srbija - Grčka 71:64