• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Nemački biznismeni protiv NATO "plana" za Ukrajinu

Izvor SRNA

Evropske kompanije, a naročito nemačke, našle su se u svojevrsnom ratu sa političarima i predstavnicima NATO-a pošto nastoje da po svaku cenu izbegnu sankcije prema Rusiji, navode analitičari.

Prema podacima agencije Blumberg, nemačka vlada je spremna na zamrzavanje prodaje satelitske tehnologije Moskvi u vrednosti od 700 miliona evra.

Međutim, konsultant nemačke vlade Kristof Herstel tvrdi da ta informacija može da bude lažna pošto nije u interesu Nemačke da osujeti vrlo povoljan posao.

On smatra da su najave dodatnih sankcija samo pokušaj da se izdejstvuju niske cene gasa za Ukrajinu.

Herstel za "Glas Rusije" navodi da se mišljenje SAD kosi sa evropskim zato što SAD žele mnogo strože sankcije i predsednik Barak Obama ne propušta ni dan da ne govori o tome glasno.

Ali, Evropa ne žuri da ga prati zato što to ruši njen biznis, odnosno evropske firme bi mogle da izgube milijarde evra ako naglo prekinu odnose sa Rusima.

U Nemačkoj postoji širok front protiv politike sankcija zemalja NATO-a.

Nikud bez Simensa

Industrijalci imaju ogroman autoritet u Nemačkoj, podseća Kristof Herstel i navodi primer kompanije Simens - ni jedan kancelar Nemačke neće ući u avion, a da ga ne prati predstavnik Simensa! Zbog toga se i čelnik Simensa Džo Kaeser nije mnogo potresao zbog javnih prozivki političara za "saradnju sa Putinom".

Firme kao što su Simens ili Folksvagen odbijaju da provode sankcije protiv Rusije, što je neviđena pojava posle Drugog svjetskog rata.

Postoje pokušaji ucene koje inicira Vašington, a realizuje NATO protiv Rusije o pitanju cene gasa za Ukrajinu - kaže Herstel i ocenjuje da NATO ili zemlje EU nemaju nikakvog prava da se mešaju u "gasne pregovore" Kijeva i Moskve.

"Zamislite da neka američka kompanija ima nesavesnog kupca poput Ukrajine - pa ona bi odavno prekinula isporuke. Tako da se Rusija ponaša vrlo trpeljivo. "Ako je klijent sumnjiv - on plaća više. Svako ko uzima kredit, a nije pouzdan klijent svoje banke, plaća veću stavku. U biznisu je to normalno ", smatra Herstel.

U slučaju da vlada Nemačke zaista donese odluku o raskidu posla, proizvođač naoružanja će početi da traži kontakte sa predstavnicima visoke politike u Berlinu, zato što je tamo vrlo jak lobi, uveren je Herstel.

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image