• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Bez posla ostalo 1.000 novinara

Izvor Beta

U Srbiji je tokom privatizacije medija bez posla ostalo 1.050 novinara i medijskih radnika, što je gotovo polovina zaposlenih u medijima obuhvaćenim tim procesom, rekao je danas generalni sekretar Udruženja novinara Srbije Nino Brajović


"U privatizaciji medija otpremnine je uzelo, dakle bez posla je ostalo, 1.050 novinara i medijskih radnika. Pritom, računamo i kolege iz Tanjuga. To je skoro polovina ukupnog broja zaposlenih u 73 medija koji su u procesu privatizacije", rekao je Brajović za agenciju Beta.

On je precizirao da je u medijima obuhvaćenim privatizacijom bilo zaposleno između 2.200 i 2.300 ljudi, a da se procenjuje da je u medijskom sektoru u Srbiji zaposleno oko 10.000 ljudi.

"Za ostale medije ne postoji nikakav pouzdan podatak, ali se smatra da u celoj medijskoj industriji, uključujući javne servise, nema više od 10.000 zaposlenih", rekao je Brajović i dodao da se ti podaci odnose na sve nacionalne medije od kojih neki imaju i štamparije.

Upitan da li na medijskoj sceni Srbije ima mesta i sredstava za otvaranje novih medija, on je rekao da je to stvar "pozicioniranja u odnosu na tržišne potrebe".



"Ukoliko pronađete ciljnu grupu koja je zainteresovana za vaš proizvod i ako uspete da troškove prilagodite tim mogućnostima, onda imate šanse da uspete", rekao je Brajović.

Prema njegovim rečima, u Srbiji je "medijski kolač iz godine u godinu sve manji", ali da to ne znači da "vešt menadžment ne može da dođe do tržišta i svoje ciljne grupe".

"Sada je vreme neke vrste speicjalizovanih medija i onlajn medija i pored njih prostor na tržištu još uvek postoji", rekao je Brajović.

Rok za privatizaciju medija koji su bili u vlasništvu države i lokalnih samouprava istekao je 31. oktobra.

Nove vlasnike dobilo je 35 od 50 medija za koje je Agencija za privatizaciju raspisala javne pozive, a za 23 medija nije ni oglašen postupak privatizacije.

Ministarstvo kulture i informisanja saopštilo je juče da je Javno preduzeće Novinska agencija Tanjug prestalo da postoji i da je Vlada Srbije donela Odluku o pravnim posledicama prestanka postojanja tog preduzeća.

Pokušaji privatizacije Tanjuga nisu uspeli, a procedura za prenos akcija zaposlenima nije pokrenuta.

Komentari 2

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Теорија завере

А шта очекивати у окупираној земљи? Од државног удара после убиства Ђинђића, завладао je страх, и оно мало што ради, не сме да писне да не би остало без посла, или живота. Политичари иду на рапорт страним амбасадама, увлаче се у педу Америма, Енглезима, Немцима, арапима. коме треба седма сила у колонији која ће се још само неко време звати Србија?

Pera

Navalite u sns pa da pišete hvalospeve o vođi, dnevnica plus sendvič.

special image