• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Navala na luksuzne stanove u Beogradu

Izvor Tanjug

U Beogradu postoji stalna potražnja za luksuznim stanovima na dobrim lokacijama, uprkos ceni od oko 2.500 i 3.000 evra po metru kvadratnom, kažu stručnjaci za nekretnine.

Na tržištu nekretnina u Beogradu, prema nekim procenama, trenutno je u nekoj od faza prodaje oko 1.000 stanova - oko 300 u dve kule u okviru Beograda na vodi i još između 700 i 800 luksuznih stanova na drugim lokacijama.

Stručnjaci su rekli Tanjugu da će projekat "Beograd na vodi" učiniti naš glavni grad prepoznatljivim na međunarodnom tržištu nekretnina, ali i da uprkos tome što skupoceni stanovi uvek 'planu' najveći broj građana traži jeftine stanove.

Predsednik Upravnog odbora Klastera nekretnina Nenad Đorđević je rekao Tanjugu da je u Beogradu uvek postojala potražnja za luksuznim nekretninama.

To je segment tržišta koji uvek postoji, jer postoje kupci koji su uvek spremni da kupe dobru nekretninu u novoj i kvalitenoj zgradi, na dobroj lokaciji ili u nekoj staroj očuvanoj zgradi u centru grada. Taj segment je uvek postojao, ali je nedostajao segment kupca koji dolaze sa međunarodnog tržišta" , rekao je Đorđević.

On dodaje da ima kupaca koji svuda po svetu kupuju nekretnine na ekskluzivnim lokacijama - Londonu, Dubaiu, Parizu, Moskvi, gradovima u SAD, Singapuru.

BEOGRAD NA VODI ŠANSA ZA MEĐUNARODNO TRŽIŠTE

"Sa Beogradom na vodi postoji šansa da Beograd postane prepoznatljiv na međunarodnom tržistu, zato što je u pitanju takva lokaciji koja je u svim gradovima najbolja - uz samu obalu reke, a drugo zato što će taj projekat imati adekvatan marketing na međunarodnom tržištu", naveo je Đorđević.

On, ipak, kaže da "Beograd na vodi" neće u većoj meri uticati na cene nekretnina u Beogradu, jer ako se poredi sa sličnim međunarodnim lokacijama sa takvim nekretninama vidimo da su cene od 2.700 i 3.300 evra po kvadratu relativno jeftine, u odnosu na London i Dubai.

"Beograd na vodi sigurno će privući kupce koji mogu da plate više i već ima dost kupaca za Beogad na vodi" , naveo je Đorđević.

Prema njegovim rečima, u Beogradu ima između 10 i 15 odsto tzv. zahtevnih kupaca koji imaju visoke zahteve i mogu to da plate.

"Mi očekujem da će sve više biti takvih kupaca, a posebno onih iz inostranstva", istakao je Đorđević dodajujći da je Klaster nekretnina pokrenuo inicijativu da predstavi inostranstvu velike projekte u Beogradu.

Đorđević je kazao da su tim povodom već bili u Nju Delhiju u Indiji i najavio da će u novembru u SAD potpisati ugovor sa NAR (National As sociation of Realtor), koje je najveće strukovno udruženje agenata za nekretnine i ujedno najveća trgovinska asocijacija u SAD.

"Napravićemo kampanju za Beograd na vodi na njihovoj konvenciji, ali i za druge projekte koji se rade u Beogradu, a značajni su za inostrana tržišta", dodao je on.

LUX STANOVI NEKADA BILI DUPLO SKUPLJI

Potpredsednik Građevinske komore Srbije Goran Rodić je rekao Tanjugu da se cene stambenih kvadrata u Beogradu kreću od oko 700 ili 800 evra u šestoj ili sedmoj zoni do 2.500 i više za dobro opremljene stanove u ekskluzivnim lokacijama.

Rodić kaže da se cene luksuznih stanova sada kreću od 2.500 do 3.000 evra, a da su neka bili do 5.000 ili 6.000 evra po kvadratu.

"Ima dosta lokacija na kojima se trenutno završavaju luksuzni stanovi ili tek počinju da se grade" , naveo je Rodić dodajuć da je reč o dobro opremljenim stanovima koji imaju ugrađene kvalitetne materijale - keramiku, podove, izolaciju, završne radove, nove tehnologije, video nadzor, interfone, roletne na daljinski i slično.

"Osim dve kule u okviru Beograda na vodi sa oko 300 stanova, ima još oko 700 do 800 stanova luksuznih stanova u Beogradu.

On kaže da se u svetu traže sve više stanovi koji imaju parkić, kafiće, prodavnice, zajedničko obezbeđene, pa čak i bazene u okviru stambenog kompleksa, kao što se dosta radi, na primer, u Španiji.

Rodić ističe da u Srbiji, ipak, nema dosta investitora koji su spremni toliko da ulažu u neki projekat i da je naše tržište primerenije jeftinijim stanovima, do 1.100 ili 1.200 evra po kvadratu.

"Spas za građevinsku industriju je masovna jeftina stambena izgradnja, u kojoj se upošljavaju svi segmenti građevinske industrije, pošto su tu pristupačne cene stanova i ima puno firmi koje tako mogu da rade", naveo je on.

Rodić ističe da mnogo ljudi u Srbiji čeka da kupi stan i to što jeftiniji i da bi mogao da se primeni sličan koncept gradnje kao što se radi u Borči za izbeglice.

Tagovi

Komentari 29

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Boris

Ostavite mi 5-6 stanova kad je takva navala evo me na azurnoj obali

Serbia forever

Od onih 200 ferarija je bar pola prodato u Beogradu.

Aleksandar_Veliki

Tito je bio ljudina za ove danas. On je sa nasim dedacima i pradedima gradio i izgradio SFRJ I sve sto danas imamo je iz njegovog vremena.Sta je on izgradio ovi ne mogu ni da okrece a kamoli da nesto urade sem sto prodaju,lazu,izmisljaju....itd.Sramita...

special image