Lider radikala je u razgovoru sa građanima istakao da je jedan od najvećih problema sa kojima se Beograd suočava legalizacija bespravno sagrađenih objekata.

"Obično su to kuće, ili poslovni prostor, stanovi. Takvih objekata je mnogo. Iako su doneseni, na prvi pogled, povoljni zakoni - gradska birokratija je sputavala legalizaciju. A kad vas nateraju da dugo čekate - e, onda je to milina za korupciju. I to radi birokratija kad nije dobro kontrolisana", ocenio je Šešelj.

Prema njegovim rečima, radikali znaju kako se kontroliše birokratija, i kako bi suzbili korupciju.

"Kod nas bi ljudi pred šalterima vrlo brzo završavali legalizaciju. Mi smo pokazali u Zemunu kako se to radi i kako se suzbija korupcija", rekao je Šešelj, saopšteno je iz SRS.

On je podsetio da su radikali kada su bili na vlasti isparcelisali sve opštinske placeve i svima ih učinili dostupnim.

"Srpski" Beograd pobratim Petrograda


"Ko god je želeo plac, lepo je došao i rekao - želim ovaj, uplatnica je tu i začas bi završio posao. Znači, kad vam je lako doći do realizacije vašeg interesa, onda tu nije moguća korupcija. Ako vi imate dovoljan broj ponuđenih placeva, onda nema šta da vas opštinski službenik ucenjuje i da kaže - dođi sutra, dođi prkosutra. On mora redom to da prodaje", objasnio je Šešelj.

Prema njegovim rečima, tamo gde se opštinski službenik ili gradski službenik oseti jakim i moćnim, onda on počne da razmišlja kako koga da opljačka.

"Na primer, nedavno su jednu ženu telefonom zvali, tražili joj 15.000 evra da joj opština ne poruši nešto što je dogradila na svojoj kući. Ona je to dala preko nekog posrednika. Telefonom su tražili još 10.000 evra. Ona je i to dala. I onda su došli i porušili", naveo je lider radikala ocenjujući da se stvara neverovatna mafija u strukturi službenika lokalne samouprave ako se oni dobro ne kontrolišu.

"E, mi znamo kako se vrši ta kontrola i tu bismo prednjačili", poručio je lider SRS.