Vesić je objasnio da je saniranje deponije predviđeno danas donetom odlukom Skupštine grada Beograda, a koja se tiče dva plana detaljne regulacije za dalekovode od 35 i 110 kilovata.

Tim planovima se, kaže, završavaju sve obaveze kako bi uređenje deponije, za koju je Ministarstvo građevine, saobraćaja i infrastrukture izdalo dozvolu japansko-francuskom konzorcijumu, počelo već idućeg meseca.

"Već je izgrađena brana koja treba da zaustavi njeno dalje širenje, posle saniranja će početi izgradnja fabrika za reciklažu građevinskog otpada, spalionice i svega što je neophodno da se otpad tretira na pravi način",  rekao je Vesić i najavio da će Beograd početi i sa sortiranjem otpada.
Kako je rekao, tokom naredne godine izgradiće se 17 reciklažnih dvorišta, a uslediće čitav niz odluka kojima će se rešiti kretanje građevinskog otpada.

"Počeli smo da pravimo različite kontejnere za različite vrste otpada. Plan je da se u Beogradu otpad tretira na isti način kao u drugim zemljama Evropske unije", rekao je Vesić.