Slušaj vest

Prvi put je eksperimentalno emitovao program 1924. godine kao Radio Beograd Rakovica, a danas je deo medijskog javnog servisa. Ovaj čuveni medij danas čini osam stanica i to su: Radio Beograd 1, Radio Beograd 2, Radio Beograd 3, Radio Beograd 202, Radio (RTS) Vrteška, Radio (RTS) Rokenroler, Radio (RTS) Džuboks i Radio (RTS) Pletenica.

64461.jpg
beograd.rs 

Od 1929. godine počinje sa redovnim emitovanjem programa koji tada čine muzika, vesti, radio-drama i drugi sadržaji. U tom periodu Radio Beograd je publici bio prepoznatljiv i po odjavnoj pesmi „Milkina kuća na kraju, oko njene kuće psi laju“.

64462.jpg
beograd.rs 

Za vreme bombardovanja Beograda 6. aprila 1941. godine radio je prekinuo emitovanje, a tokom Drugog svetskog rata bio je radio kanal nemačke vojske. Za vreme okupacije Beograda vezuje se i zanimljivost o popularnoj pesmi „Lili Marlen”. Nemački vojnik doneo je tada nepoznatu pesmu „Lili Marlen” koju je izvodila Lale Andersen, a Radio Beograd, tada pod imenom Vojnički radio Beograd, je proslavio ovu pesmu, jer ju je često puštao usled nedostatka muzičkog repertoara.

64443.jpg
beograd.rs 

Svečani početak redovnog emitovanja Radio Beograda 1929. godine najavila je spikerka Jelena Bilbija.

Svojim slušaocima nudi visokokvalitetan program iz različitih društvenih sfera, a od svog osnivanja posebnu pažnju posvećuje muzičkom programu, ali i umetničkom i kulturnom. Publici je poznat po dramskom programu, koji je najviše zastupljen na Radio Beogradu 2 i Radio Beogradu 3.

Radio Beograd se danas nalazi u čuvenoj Hilandarskoj 2, u nekadašnjoj zgradi Zanatskog doma, podignutoj 1933. godine

Od svog osnivanja bio je svedok brojnih dešavanja, a generacije slušalaca već čitav vek prate njegov program.

U proteklih sto godina postojanja Radio je postao simbol Beograda koji tačno, provereno i na vreme informiše, obrazuje, ali i zabavlja publiku.