Slušaj vest

Millennium Team grupa uključena je u sve ključne faze, od projektovanja do izvođenja radova. Institut za vodoprivredu "Jaroslav Černi", član grupacije, učestvuje u projektu prve faze prve linije metroa, od Železnika do Pančevačkog mosta, i radi sve istražne radove, saopšteno je iz Millennium Team-a.

Beogradski metro Foto: Beoinfo, Ministarstvo Građevinarstva I Saobraćaja

"U aprilu započinjemo radove na gradnji lansirnog šahta na Belim vodama, gde se trasa spušta pod zemlju, nakon čega počinje rad TBM mašine, popularne krtice, u vlasništvu Millennium Team grupe. Istovremeno, druga TBM mašina kompanije Power China započeće kopanje na Karaburmi, a dve mašine sastaće se kod Sajma", objasnio je Vujko.

Kako je naveo, TBM mašina je izuzetno kompleksan sistem, dugačak približno 200 metara, sa dnevnim napredovanjem u gradnji od oko deset metara.

Konzorcijum Millennium Team - Mostogradnja ING glavni je izvođač radova na deonici od Železnika do Beogradskog sajma, dok drugi deo trase realizuje Power China, pri čemu su partneri ravnopravni u izvođenju radova.

Vujko je istakao da se očekuje da svi građevinski radovi budu završeni 2030. godine.

BONUS VIDEO: 

02:47
"Ljudi često misle da je u pitanju samo kožno oboljenje, ali ono je veoma kompleksno" Snežana Janošević za Kurir televiziju: "Njima najviše znači naša podrška" Izvor: Kurir televizija

 (eKapija/Mondo)