Vesić je zahvalio ugostiteljima koji poštuju odluku da ugostiteljski objekti rade do 19 sati.
"Komunalna milicija je kontrolisala sprovođenje ove odluke i nismo našli nijedan slučaj da ju je neko kršio. Hvala ugostiteljima koji su pokazali veoma visok stepen društvene odgovornosti", rekao je Vesić i dodao da u Beogradu i dalje rade kafići i restorani.
Kaže i da će rad kafića i restorana u Beogradu najviše zavisiti od mišljenja epidemiologa.
"Takođe, to pitanje će zavisiti i od toga da li vlasnici ugostiteljskih objekata poštuju naređenje da u zatvorenom objektu ne bude više od jedne osobe po metru kvadratnom i da su stolovi proređani i postavljeni tako da razdaljina između njih bude najmanje metar i po", rekao je Vesić.
MONDO vam donosi fotografiju (na vrhu vesti) samo jednog od mnogobrojnih kafića u Beogradu gde se ne poštuje odredba o udaljenosti od dva metra. Reč je o kafiću na Banovom brdu u Požeškoj ulici, fotografija nastala danas u 13.30 časova.
Prvog dana nakon uvođenja vanrednog stanja predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izrazila je negodovanje zbog toga što su kafići u Beogradu bili puni, kako je primetila.
PODSETITE SE
U državama u okruženju, recimo u Hrvatskoj i u Crnoj Gori, ugostiteljski objekti su zatvoreni, a u Crnoj Gori se podnose krivične prijave protiv nesavesnih kafedžija.
Zamenik gradonačelnika Beograda je rekao i da će od večeras u Beogradu biti ukinut javni prevoz od 20 časova do 5 sati ujutru, kada važi zabrana kretanja za sve građane.
"Zabrana kretanja za sve građane uvedena je pre tri dana, ali tokom poslednja dva dana nismo ukidali prevoz posle 20 sati, da bismo omogućili poslodavcima koji imaju treću smenu da se organizuju posao kako iznenada ne bi ostali bez radnika. Tokom jučerašnjeg dana imali smo sastanke sa Privrednom komorom Srbije i dogovoreno je da se poslodavcima preporuči da treću smenu organizuju u skladu sa zabranom kretanja. Grad Beograd je spreman da u dogovoru sa poslodavcima organizuje direktan prevoz za radnike", rekao je Vesić.