Naime, drugostepeno veće Apelacionog suda u Beogradu potvrdilo je novo rešenje prvostepnog veća tog suda kojim je Marjanoviću produžen pritvor za još tri meseca, rekla je za Tanjug portparol tog suda Mirjana Piljić.
Pritvor je Marjanoviću prvobitno bio produžen za tri meseca 8. decembra 2017, ali je to rešenje bilo ukinuto i vraćeno na ponovno odlučivanje.
Novo rešenje prvostepenog veća od 19. januara, današnjom odlukom suda je potvrđeno i ne može se više napadati žalbama.
U obrazloženju odluke drugostepenog veća Apelacionog suda se navodi da je pravilno prvostepeno veće našlo da i dalje stoje zakonski razlozi za produženje pritvora Marjanoviću.
Oba veća suda su saglasna da su u toku krivičnog postupka prikupljeni novi dokazi protiv Marjanovića "koji svi zajedno i u svojoj međusobnoj povezanosti jasno ukazuju na osnovanu sumnju da je ovaj okrivljeni izvršio krivično delo teško ubistvo za koje je propisana kazna preko 10 godina".
"Način izvršenja krivičnog dela i težina nastale posledice doveli do uznemirenja javnosti koja može ugroziti nesmetano i pravično vođenje krivicnog postupka, imajući u vidu da je ubistvo Jelene Marjanović izazvalo veliku pažnju javnosti koja od trenutka pronalaska njenog beživotnog tela još uvek traje", navodi se u potvrđenoj odluci suda.
Dodaje se da se o ovom slučaju svakodnevno piše u svim elektronskim i štampanim medijima, pa bi po oceni suda puštanjem Marjanovića da se brani sa slobode "javnost bila uznemirena u meri koja bi mogla ugroziti nesmetano i pravično vođenje krivičnog postupka".
Takođe, s obzirom da je Marjanović pre hapšenja (u septembru 2017. godine) bio prisutan u javnosti i da se izjašnjavao o ubistvu supruge, po mišljenju suda ukoliko bude pušten na slobodu on bi mogao da nastavi sa javnim istupanjem i izjašnjavanjem o elementima krivičnog dela, što bi prema zaključku suda, takođe ugrozilo nesmetano i pravično vođenje ovog krivičnog postupka.
Protiv Marjanovića je u toku istraga pred Višim javnim tužilaštvom u Beogradu zbog krivičnog dela teško ubistvo za koje je zaprećena kazna od 10 do 40 godina zatvora.
Prema zakonu, okrivljeni može da bude u pritvoru šest meseci bez optužnice, a nakon toga tužilaštvo ili podiže optužnicu ili mu se ukida pritvor i pušta se na odbranu sa slobode.
Pošto 10. marta ističe šestomesečni rok, do tada se očekuje odluka tužioca o optužnici.
Ubistvo Jelene Marjanović medijski je najpraćeniji slučaj u Srbiji već skoro dve godine i prate ga razne verzije o identitetu izvršioca, kao i načinima i mestu izvršenja zločina.
Marjanović je uhapšen 15. septembra, nakon gotovo godinu i po dana od ubistva.
On je i pre toga bio privođen ali je nakon ispitivanja u policiji i na poligrafu puštan zbog nedostatka dokaza.
Na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu negirao da je ubio suprugu i ponovio sve što je i ranije govorio na saslušanjima u policiji.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Srbija i Aleksa pregazili Dansku u Beogradu: Sad smo na Evropskom prvenstvu!
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
"Dali smo sve da ubedimo Pešića da ostane": Petrušev objasnio šta je najveća razlika u reprezentaciji