Automobilu marke “opel” sleteo je pre dva dana u kanjon Morače u Crnoj Gori, a u njemu se nalazila tročlana porodica iz Novog Pazara.   Samra Zorić (34) izgubila je život u ovoj jezivoj nesreći.

U trenutku nesreće u vozilu su se nalazili i suprug Rafet Zornić i četrnaestogodišnji sin Ahmed Zornić, koji je u teškom stanju prevezen do KCCG Podgorica, piše portal Dan.

Građani Novog Pazara su šokirani zbog ove nesreće, a brojni predstavnici Islamske zajednice su istakli svoje žaljenje za gubitkom Samre.

U Novom Pazaru, javnost je šokirana, činjenicom da je mlada Samra izgubila život u ovoj nesreći, a među ožalošćenima su mnogobrojni učenici i nastavnici, s obzirom na to da je Semra radila kao nastavnica veronauke u Novom Pazaru, kao i njen muž.

Gospođa Zornić je završila medresu Gazi Isa – beg i Fakultet za islamske studije, a potom je radila kao vaspitačica u obdaništu u osnovnoj školi. Samrin suprug Rafet Zornić je službenik Mešihata Islamske zajednice iz Srbije.

Građani Novog Pazara navode da je cela porodica bila skromna, a za Samru kažu i da je bila vedra, pozitivna i uvek nasmejana.

Željko Darmanović iz Službe zaštite i spašavanja iz Kolašina rekao je za medije da su oni dobili poziv u 9 sati i 13 minuta, kada su obavešteni da je došlo do nesreće. Prema njegovim rečima, on veruje da je automobil sa porodicom pre osam sati sleteo u kanjon, a njihovo izletanje sa kolovoza izgleda da niko nije video.

Saobraćajna nesreća, kanjon Morače, Crna Gora Foto: Facebook/Bekir Makić, Zaštita sredine Kolašin

Povređeni otac je nekeko uspeo da se popne uz klizavi teren oko 150 metara do magistrale gde je zaustavio saobraćaj. Dečak, koji ima povrede kuka i karlice, izvučen je oko 11 sati, dok je telo stradale žene izvučeno sat i po nakon njega.

Željko Darmanović navodi da je u akciji izvlačenja učestvovao veliki broj vatrogasaca, kao i da je pomagala i policija.

(MONDO)