Slušaj vest

Autobus prevoznika "Sirmium bus", koji je juče popodne sleteo s puta u teškoj saobraćajnoj nesreći u Sremskoj Mitrovici, u kojoj su život izgubile tri osobe, a više od 80 putnika je povređeno, trenutno se nalazi u Rumi. Vozilo je parkirano ispred preduzeća za šlepovanje i transport vozila.

Kako se vidi na fotografijama koje je objavila Instagram stranica "192_rs", na autobusu su polomljeni svi prozori, vozilo je deformisano i ulubljeno, oštećenja se vide sa svih strana.

Autobus Ayats Bravo je trosovinski dvospratni autobus sa gornjim spratom punom dužinom. Donji sprat se proteže do zadnjih osovina. Dužina zavisi od naručenog šasija, proizvode se dužine od 12 metara, 13,0, 13,1, 13,75 i 15 metara. Kapacitet za sedenje zavisi od specifikacije, a tipičan maksimalan broj sedišta za vozilo dužine 13,75 metara je 89 mesta.

nesreća kod sremske mitrovice Foto: KURIR/D.Š.

BONUS VIDEO:

00:05
Na putnom pravcu Sremska Mitrovica – Jarak, autobus sleteo u kanal Izvor: Kurir/D.Š.

(Blic/Mondo)