Slušaj vest

Na putu između Raške i Novog Pazara opljačkan je kombi Poštanske štedionice iz kog je ukradeno oko dva miliona evra, a vozilo je pronađeno spaljeno nakon akcije presretanja i otmice, piše "Kurir". Vozilo je presrela grupa naoružanih napadača na putu između Kragujevca i Novog Pazara u ponedeljak 17. novembra.

"Sve se dogodilo na putu između Kragujevca i Novog Pazara. Ovakva pljačka se ne pamti u ovim krajevima. Sve je počelo u mestu Kućane kada su radnici stali kako bi jedan od njih otišao do prodavnice. U tom trenutku je razbojnik došao i naterao jednog od radnika da nastavi put.

Onaj koji je otišao do prodavnice je odmah obavestio policiju i krenula je velika akcija. Drugi vozač, koji je bio otet zajedno sa kombijem, je takođe pozvao policiju i obavestio ih o čemu je reč. Razbojnik je došao do ovde i zapalio vozilo. Pretpostavlja se da je uzeo dva miliona evra iz ovog vozila, a nema informacija o tome gde je posle toga otišao.

Istraga je u toku i policija je obavila uviđaj, a sada proverava kamere. Policija se nije oglašavala, nema saopštenja ili izjave, a u medijima se pominje da su razbojnici imali više informacija o kretanju vozila pa su zato mogli da obave ovo", otkriva novinar "Kurira" sa lica mesta.

Policija od sinoć traga za razbojnicima. Sumnja se da su pobegli ka Kosovu i Metohiji.

"Sve je počelo oko 18 sati u selu Kućane kod Raške. U tom selu se kombi pun para zaustavio kod jedne prodavnice. Jedan od muškaraca iz obezbeđenja transporta novca ušao je u prodavnicu, a drugi je ostao da ga čeka u vozilu. Tada je u kombi upao razbojnik i, navodno, naredio vozaču da vozi ka Novom Pazaru, što je ovaj i učinio.

Odmah je pozvao policiju i prijavio šta se dogodilo. Nekih 35 minuta kasnije policiju je pozvao i drugi muškarac, vozač kombija, koji je ispričao da je bio otet sa sve kombijem. On je rekao da mu je u Kućanima upao razbojnik u vozilo, da mu je preteći prištoljem naredio da vozi ka Novom Pazaru, te da ga je naterao da skrenu s glavnog puta u mestu Batnjak. Na zabačenom delu mu je naredio da izađe iz kombija, što je on i učinio, navodno plašeći se za svoj život.

Razbojnik je pobegao s parama, očigledno je da je imao u saučesnika koji ga je možda čekao na toj lokaciji, te da su nastavili beg drugim vozilom. Sumnja se da su se uputili ka Kosovu. Ova neviđena pljačka ogromne količine novca verovatno je dobro osmišljena i prirpemljena. Osumnjičeni je morao da ima i logistuku, a moguće i pomoć 'iz nutra', u smislu da mu je neko javio detalje o transportu, vreme polaska, mesto odlaska, putanju kretanja i slično", otkrio je izvor "Kurira" blizak istrazi.

Istražitelji proveravaju da li prodavnica u Kućanima ima sigurnosne kamere. I dalje nije poznat identitet osumnjičenih.

"Verovatno je neka od kamera snimila kretanje kombija, utvrđuje se kvalitet tih snimaka, kao i da li se na nekom eventualno vidi osoba koja je otela kombi. Takođe, istražitelji pokušavaju da rekonstruišu kretanje oteteog vozila, a i vozač kombija koji je bio u vozilu sa otmičarem dao je neke detalje o njegovom izgledu, građi, šta je imao obučeno, kako je govorio i slično.

Vozilo je spaljeno kako bi se uništili tragovi, ali istražitelji ga detaljno pregledaju, moguće da je ipak ostalo nešto od bioloških tragova počinioca. Ništa se ne prepušta slučaju, ozbiljan rad je u toku", dodaje izvor.

BONUS VIDEO:

18:58
KOME PLJAČKAŠI LUVRA PLANIRAJU DA PRODAJU UKRADENE EKSPONATE - Sve počinje od insajdera, sumnja bačena i na afričku državu u kojoj se nedavno odigralo slično?! Izvor: Kurir televizija

(Kurir/MONDO)