Slušaj vest

U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče rano ujutru između Iriga i Rume poginula su četiri žitelja Mladenova, sela u opštini Bačka Palanka, dok je troje zadobilo teške telesne povrede.

Do udesa je došlo oko 6.20 časova kada je kombi za čijim se volanom nalazio D. T. (69) udario u zadnji deo radne mašine valjak kojom je upravljao N. V. (49). Kako se nezvanično saznaje, kombi koji je prevozio sezonske radnike iz Mladenovase kretao u istom pravcu kao i valjak i, iz za sada neutvrđenih razloga, udario u njegov zadnji deo. Tom prilikom stradali su muškarac i tri žene, dok su povređene jedna muška i dve ženske osobe i oni su zbrinuti u nadležne zdravstvene ustanove radi ukazivanja lekarske pomoći.

U Opštu bolnicu u Sremskoj Mitrovici prevezen je jedan povređeni, dok se dvoje nalaze u UKCV. Kako je rekao v.d. direktora sremskomitrovačke Opšte bolnice Vojislav Mirnić u njihovu zdravstvenu ustanovu dovezen je muškarac koji je zadobio višestruke telesne povrede u predelu grudnog koša, abdomena, rebara i karlice.

"Pacijentu je urađena kompletna dijagnostika, nakon čega je smešten u jedinicu intenzivne terapije. O daljem toku lečenja odlučiće tim lekara specijalista", pojašnjava v.d. direktora Opšte bolnice u Sremskoj Mitrovici Vojislav Mirnić.

U Univerzitetski klinički centar Vojvodine (UKCV) primljena su dva pacijenta koja su sanitetskim vozilima Službe hitne medicinske pomoći dovezena sa teškim telesnim povredama zadobijenim u saobraćajnom traumatizmu.

"Po prijemu u Reanimacionu ambulantu UKCV, obe pacijentkinje su inicijalno zbrinute u Urgentnom centru UKCV, gde je obavljena kompletna dijagnostika, ukazana neophodna lekarska pomoć i izvršena primarna obrada rana", navode u Službi za odnose sa javnošću Univerzitetskog kliničkog centra Vojvodine.

Žitelji Mladenova, nemi od tuge i bola, juče nisu mogli da poveruju da su ostali bez četvoro svojih sugrađana. Kažu, da se ne pamti kada se ovakva tragedija dogodila u njihovom selu ili okolini.

Meštani navode da su živote izgubili M. M., A. B., K. B. i T. A. i dodaju da se iskreno nadaju da će se troje povređenih uskoro oporaviti. Njih sedmoro se nalazilo u kombiju, vozač i šestoro putnika, koji su bili angažovani u pećinačkim atarima.

"Išli su za Pećince, radili su kao sezonski radnici. Ustajali bi u rano ujutru jer su u četiri kretali za Pećince. Vozio ih je naš sugrađanin koji godinama prevozi radnike. Čuo sam da je taj valjak bio u istoj traci kojom su oni išli, ne znam šta da kažem, ovo je strašno", ispričao je jedan meštanin i dodao da je D. T. koji je vozio kombi bio dobar vozač

Predsednik Mesne zajednice Mladenovo Slobodan Manojlović kaže da je selo zavijeno u crno.

"Ovo je neopisiva tragedija, u jednom trenutku ostali smo bez naših sugrađana koji su išli da zarade i poginuli. Mi još uvek ne znamo kako je tačno došlo do nesreće, to će utvrditi istraga, ali šta god da se desilo neće umanjiti bol koju svi osećamo, a posebno njihovi najmiliji", priča vidno potrešen Manojlović.

Tokom jučerašnjeg dana brojni prijatelji, poznanici i komšije stradalih meštana Mladenova došli su u kuće žalosti kako bi pružili podršku porodicama stradalih.

Sve okolnosti saobraćajne nesreće koja je zavila u crno žitelje ovom mirnog sela nadomak Bačke Palanke utvrdiće istraga.

Proglašen Dan žalosti

Zbog ove tragedije proglašen je Dan žalosti na teritoriji opštine Bačka Palanka.

"Opština Bačka Palanka je petak, 28. novembar, proglasila Danom žalosti na teritoriji cele opštine, a povodom tragično nastradalih četvoro meštana Mladenova", navodi se u odluci o proglašenju Dana žalosti.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

00:04
Saobraćajna nesreća Novi Sad 2 Izvor: Kurir

(Dnevnik/MONDO)