Pripadnik Policijske uprave Novi Pazar priveden je na informativni razgovor u okviru istrage o oružanoj pljački zlatarske radnje u centru grada. Prema nezvaničnim informacijama, policajac se sumnjiči da je pomagao osumnjičenom blokaderu u prikrivanju otuđenog zlata i okolnosti same pljačke.
"Nadležni organi proveravaju sve okolnosti i eventualnu umešanost policijskog službenika, uključujući kontakte koje je imao sa osumnjičenim, kao i da li je došlo do zloupotrebe službenog položaja. Istraga je u toku i za sada nema zvaničnih potvrda o stepenu njegove odgovornosti", kaze za RINU izvor upoznat sa slučajem.
Podsećamo, policija je ranije uhapsila S.P. iz Beograda, koji se sumnjiči da je izvršio teško razbojništvo u centru Novog Pazara. Prema saznanjima, osumnjičeni je uoči pljačke boravio u jednom hotelu, zajedno sa još nekoliko učesnika protesta i blokada koji su prethodnih dana boravili u gradu.
Pljačka se dogodila oko 9 časova u Prvomajskoj ulici, kada je maskirani muškarac, uz pretnju vatrenim oružjem, upao u zlatarsku radnju i od zaposlenih oteo veću količinu zlata, procenjenu na oko tri kilograma. Nakon toga se udaljio u nepoznatom pravcu.
Osumnjičeni je nakon intenzivne potrage lociran i uhapšen, dok je daljom istragom, prema nezvaničnim informacijama, utvrđeno da je od ranije dovođen u vezu sa krivičnim delima krađa, kao i da se njegovo ime pominjalo u okviru jedne ranije istrage u vezi sa teškim krivičnim delom.
Nadležni organi nastavljaju istragu kako bi se utvrdilo da li je osumnjičeni imao pomagače, kao i da li postoji šira mreža lica umešanih u ovo krivično delo.
BONUS VIDEO:
