Gotovo je četiri meseca prošlo od ubistva dvadesettrogodišnjeg Vukašina Stankovića u Beogradu. Te kobne večeri, 31. avgusta u Kursulinoj ulici na Vračaru došlo je do krvavog sukoba u kome je Stanković podlegao povredama, dok je njegov prijatelj M. R. zadobio teške telesne povrede.
Istragom je utvrđeno da su četvorica mladića, od kojih dvojica maloletnika, učestvovala u tuči koja je eskalirala u ubistvo. Trojica napadača su uhapšena, dok je za devetnaestogodišnjim osumnjičenim Đorđem Makićem raspisana poternica.
Suđenje maloletnicima je zatvoreno za javnost zbog Zakona o zaštiti o maloletnika, a porodica i dalje ne može da se pomiri sa činjenicom da je Vukašin Stanković ubijen i to, kako kažu, bez ikakvog razloga.
Za jutarnji program Kurir televizije govorio je teča ubijenog, Todor Prlainović, kao i advokatica porodice Stanković, Mirjana Radovanović koja je za "Redakciju" najavila i da će uz podršku kolega iz Advokatske komore pokrenuti inicijativu za snižavanje starosne granice za krivičnu odgovornost tj. izvršenje najtežih krivičnih dela.
"Ništa joj ne može vratiti sina"
"Kao punomoćnik majke Vukašina Stankovića koji je izgubio život mogu da kažem samo da je ona u ogromnom bolu i tugi i da ništa ne može da vrati njenog sina ali i dalje veruje u institucije i nada se da će se postupak završiti savesno i brzo i da će na kraju biti dodeljena prava kazna predviđena zakonom za počinioce", govori Mirjana Radovanović, advokatica majke ubijenog Vukašina Stankovića i dodaje:
"Kada govorimo o inicijativi, ona je vezana za starija maloletna lica kada su u pitanju izvršenja najtežih krivičnih dela i smatram da tu treba promeniti zakon i da kazne trebaju biti veće od previđenih", rekla je advokatica majke ubijenog Vukašina Stankovića.
Teča ubijenog Vukašina je pred kamerama Kurir televizije rekao da očekuje pravdu i da se dokaže da su napadači krivi za smrt njegovog sestrića.
"Oni su se prvi put tu noć videli, ti momci nikada nisu bili u kraju, a što se tiče Vukašina i dalje mi nije jasno kako je tako zlatno dete, koje je studiralo, trudilo se u životu, uspelo da strada na ovako koban način. Suđenje traje, a ročište je počelo danas međutim nije uspelo zbog tehničkih problema, pa je odloženo za januar", kaže Todor Prlainović, teča ubijenog dvadesettrogodišnjaka.
BONUS VIDEO:
(Kurir/Mondo)