Slušaj vest

Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je da nisu tačni navodi portala Nova.rs da je ovo tužilaštvo spise predmeta protiv bivšeg načelnika PU za grad Beograd Veselina Milića prosledilo Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu.

Kako se navodi u saopštenju, protiv Veselina Milića pred Višim javnim tužilaštvom u Beogradu u toku je sprovođenje dokaznih radnji zbog sumnje da je izvršio krivično delo neprijavljivanje krivičnog dela i učinioca.

Dodaje se da se postupak vodi u okviru istrage o teškom ubistvu Aleksandra Nešovića koje se dogodilo 12. maja 2026. godine u restoranu "27".

Iz VJT upozoravaju da plasiranje netačnih informacija kojima se javnost dovodi u zabludu, kao i objavljivanje zapisnika o saslušanju okrivljenih i ispitivanju svedoka radi senzacionalističkog izveštavanja, ugrožava istragu.

Tužilaštvo je uputilo apel medijima da izveštavaju profesionalno i da pre objavljivanja informacija provere njihovu tačnost sa nadležnim javnim tužilaštvom.

BONUS VIDEO:

00:47
Veselin Milić privođenje Izvor: Kurir