U džipu italijanskih registarskih oznaka, koji se nakon sletanja s puta u selu Tabanoviću prevrnuo na krov, bilo je ukupno šest osoba iz susednog Mačvanskog Pričinovića, javlja RTS.

Tri osobe su poginule na licu mesta, jedna je preminula na putu za bolnicu u Šapcu, a dve povređene osobe su smeštene u beogradski Urgentni centar i nalaze se u životnoj opasnosti.

Portparol Kliničkog centra Srbije Aleksandra Berić rekla je Tanjugu da je  jedan od njih primljen na odeljenje "Šok B" Urgentnog centra, a kod drugog se rade dodatne analize, nakon čega će i on biti primljen na neko od odeljenja te zdravstvene ustanove.

U saobraćajnoj nesreći stradali su vozač "audija" S.J. (29) i putnici u vozilu A.M. (28), S.M. (22) i M.P. (20), dok su putnici D.M. (25) i D.J. (50) zadobili teške telesne povrede opasne po život, navela je šabačka policija.

Do nesreće je došlo oko 13:40 sati u Ulici Ive Lole Ribara kada je, na pravcu Mačvanski Pričinović - Šabac, vozač automobila marke "audi Q7"  izgubio kontrolu nad vozilom, automobil je sleteo sa kolovoza, udario u betonski ispust, prevrnuo se, i na kraju udario u ogradu, navedeno je u saopštenju.

Pretpostavlja se da je do izletanja došlo jer je vozač vozio prebrzo, piše "Blic", koji navodi i da je među poginulima bila jedna trudnica.

"Pričaju da su krenuli u Šabac u bolnicu, pošto je drugar njegov dobio sina, krenuli i eto - nije ni dočekao da vidi sina, tragedija", kaže očevidac Dejan Pavlović, prenosi RTS.