
Porodica je tokom celog procesa zahtevala najveću moguću kaznu za Musića.
Musić je bio osumnjičen da je sa 53 udaraca ubio na svirep način i s umišljajem svoju devojku Vladislavu Červenko (25).
On je prvobitno bio osuđen na 35 godina zatvora, ali je Apelacioni sud poništio presudu i postupak se vodio ispočetka.
Musić je bio optužen da je Vladislavu Červenko pretukao na smrt 12. novembra 2012. godine, u svom stanu, u novosadskom naselju Liman.
Optuženi Musić je u svojoj završnoj reči zamolio sud da mu dozvoli da ne prisustvuje izricanju presude, što je sud uvažio.
Od poništavanja presude do danas, suđenje su pratili protesti, ali i pojačana pažnja javnosti pa je tim povodom bio reagovao i ministar pravde Nikola Selaković koji je rekao da će zatražiti nadzor nad odlukama u slučaju ubistva Vladislave Červenko.