Novopazarska policija  je imala pune ruke posla sa osumnjičenima za ubistvo i pokušaj ubistva proteklih dana. U dva odvojena slučaja uhapšeni su A.G. (19) iz Sjenice, osumnjičen za teško ubistvo, i Mervan I. (18), osumnjičen za pokušaj ubistva.

A.G. se tereti da je juče oko 3 sata ujutro na Trg Svetozara Markovića u Sjenici, nožem naneo smrtonosne povrede svom sugrađaninu zbog ranije neraščišćenih odnosa, navela je policija u saopštenju.

Novopazarska policija uhapsila je Mervana I. (18) koji je u subotu veče ispalio rafal iz automatske puške u K.S. (18), pogodivši ga jednim metkom, nakon čega mu je prišao i ubo ga nožem.

K.S. je prebačen u novopazarsku bolnicu gde mu je ukazana pomoć i nalazi se van životne opasnosti, javlja "Alo".

Protiv uhapšenog je podneta krivična prijava za teško ubistvo u pokušaju, a prema informacijama iz policije, motivi za napad su svađa na društvenoj mreži Facebook.

Inače, protiv Mervana I. je samo tokom prošle godine podneto šest krivičnih prijava, a u Novom Pazaru je bio u centru pažnje po sukobima i obračunima zbog devojke.

Tako je dva puta krao dnevnike iz njene škole, dva puta lažno dojavljivao za podmetanje bombe, pucao u centru grada u pravcu nje i njenog novog dečka, tom prilikom ranivši slučajnog prolaznika.

Zbog toga je odležao mesec dana u zatvoru, a čim je izašao u njega je pucano, u blizini Ekonomske škole, ali u tom napadu nije povređen.

"Radi se o višestrukom povratniku. Hapsili smo ga nekoliko puta prošle godine i uz krivične prijave za nanošenje teških telesnih povreda, izazivanja opšte opasnosti, teške krađe i nedozvoljeno nošenje oružja predavali tužilaštvu, ali bi on ubrzo bio puštan na slobodu", kažu u novopazarskoj policiji.