
Prema rečima Adela Šediaka, menadžera kanadske firme koja je gradila novu fabriku i bila nosilac celog projekta nove topionice u Boru, reč je o neznatnoj šteti, a uzrok se ispituje.
"Došlo je do manjeg incidenta. Zapalio se deo cevi od fiberglasa i sva je sreća što je borska vatrogasna služba reagovala brzo i na taj način sprecila eventualnu veću štetu. Još ne znamo zašto se to desilo, istražićemo uzroke i pronaci izvor problema u toku dana", rekao je Šediak Tanjugu.
Nadležni u SNC Lavalinu, kako ističe Šediak, procenjuju štetu i rade kalkulaciju materijala koji će biti potreban da se šteta sanira u kratkom roku, a o svim komercijalnim aspektima će, u skladu sa ugovornim obavezama, razgovarati sa investitorom.