Štrbac je rekao da traži izuzeće predsednika sudskog veća jer izražava sumnju u njegovu nepristrasnost jer su mu, kao optuženom, ograničena osnovna ljudska prava.

On je rekao da je po nalogu Lauševića policijska uprava izdala rešenje o oduzimanju pasoša, sa čim nije saglasan.

Obraćajući se sudu, Štrbac je tražio izuzeće i predsednika Višeg suda u Beogradu Aleksandra Stepanovića.

Tužilac Saša Ivanić ocenio je da je zahtev Radovana Štrpca neosnovan i da nema sumnje u nepristrasnost predsednika sudskog veća.

Predsednik sudskog veća je potom rekao da se suđenje danas neće održati i da će nastavak naknadno biti zakazan po dobijanju odluke o zahtevu Štrpca.

Na suđenje su došli Branko Lazarević i još jedan optuženi policajac Boris Gara.

Suđenje Lazareviću i još trojici optuženih trebalo je danas da počne iz četvrtog puta.

Osim Lazareviću sudiće se i advokatu Radovanu Štrbcu, policajcu Borisu Gari i biznismenu Rodoljubu Raduloviću zbog optužbi da su prenosili poverljive policijske informacije Darku Šariću, optuženom za šverc kokaina i pranje para u Srbiji.

Suđenje je u novembru odlagano zbog protesta advokata koji nisu dolazili na suđenja, a u februaru zbog izostanka optuženog bivšeg načelnika Službe za specijalne istražne metode u Upravi kriminalističke policije Borisa Gare, a u maju zbog predloga odbrane za izuzeće tužilaca koji je odbijen.

Radulović zvani "Miša Banana" je u višegodišnjem bekstvu, a sudi mu se i kao pripadniku Šarićeve grupe za šverc kokaina.

Lazarević radi kao otpravnik poslova Srbije u Atini i uredno se odazvao svim pozivima suda.

Gara se tereti da je kao rukovodilac Službe za specijalne istražne metode neovlašćeno preneo podatke Lazareviću do kojih je Služba došla prisluškivanjem po naredbi istražnog sudije.

Gari se stavlja na teret krivično delo odavanja službene tajne.

Štrbac i Radulović se terete da su izvršili krivično delo odavanje službene tajne u podstrekavanju.

Tužilaštvo je predložilo sudu da se Rodoljubu Raduloviću sudi u odsustvu s obzirom na to da je u bekstvu i za njim je raspisana Interpolova poternica.

Šarić je odbio da svedoči u tom postupku, pošto se pozvao na svoje pravo da kao svedok ne daje iskaz, kako ne bi sebe izložio krivičnoj odgovornosti.

On je uhapšen 18. marta u zajedničkoj akciji kojom su rukovodili ministri pravde Srbije i Crne Gore, a u Specijalnom sudu protiv njega se vodi postupak za krijumčarenje kokaina i pranje para.