Zaprećena kazna za krivično delo pranje para za koje se Šarić i ostali terete je 12 godina zatvora.
U nastavku suđenja završnu reč će izneti advokati optuženih, a potom i optuženi. Potom će sud zakazati izricanje prvostepene presude.
Završne reči na ovom suđenju odlagane su od prošlog septembra.
U završnoj reči na suđenju, koja je održana i u utorak, tužilaštvo je istaklo da je dokazalo da su optuženi oprali više od 20 miliona evra, tako što su novac ulagalai u legalne poslove, prenosi Tanjug.
Na svoje ime su registrovali brojne firme, ali su sve bile u stvarnom vlasništvu organizatora Darka Šarića, smatra tužilaštvo za organizovani kriminal.
Tužilac je, pored ostalog naveo, da se u prisluškivanim razgovorima čuje i da su pripadnici grupe Šarića izveštavali o poslovanju firmi, kao i o svim važnim odlukama.
Odbacio je Šarićevu odbranu kojom je pravdao poreklo novca – da mu je deo novca navodno mu je vratio njegov blizak saradnik, ubijeni Dragan Dudić Fric, a drugi da je stekao prodajom kompanije „Štampa sistem“, tvrdeći da ne postoji dokumentacija koja to i dokazuje, kao i da su sudski veštaci ranije rekli da nema dokaza da je taj novac ulagan u firme po Srbiji.
Podsetio je na dve osuđujuće presude u protiv optuženih koji su prinali krivicu.
Pored Šarića, za pranje 22 miliona evra u Srbiji se sudi i šestnaestorici optuženih.
Šarić je u drugom postupku zbog organizovanja grupe za krijumčarenje kokaina, u decembru 2018. godine osuđen na 15 godina zatvora i sada se čeka odluka Apelacionog suda po žalbama u tom slučaju.
Tužilaštvo tvrdi da su Šarić i ostali "oprali" oko 22 miliona evra, zarađenih prodajom kokaina, a optuženi su to negirali.
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.