"DA LI JE LEČIĆEV GLAS NA SNIMKU PROMENJEN?" Advokat za Mondo otkrio kako će izgledati ANALIZA NA SUDU

Advokat Milene Radulović Jugoslav Tintor komentarisao je za MONDO slučaj prijavljivanja silovanja Daniejle Štajnfeld, koja je za ovo krivično delo okrivila glumca Branislava Lečića.

ATA Images, YouTube/Insajder/screenshot

Glumica Danijela Štajnfeld javno je optužila kolegu Branislava Lečića za silovanje, nakon čega se u medijima pojavio snimak razgovora.

Advokat Jugoslav Tintor koji zastupa glumicu Milenu Radulović takođe u slučaju silovanja u školi glume Miroslava Aleksića, objasnio je za MONDO koliko je snimak jak dokaz na sudu i koliko ova dva slučaja imaju sličnosti. 

Ono što je zajedničko za ova dva slučaja jeste to što su žrtve iz sveta gume, kaže Jugoslav Tintor za MONDO. 

"Ipak, ne bih poistovećivao slučaj Milene Radulović i Danijele Štajnfeld jer još uvek nema dovoljno elemenata i podataka na osnovu kojih bih mogao da sagledam ceo slučaj i šta tu postoji od potencijalnih dokaza. Sve što znamo za sada, čuli smo iz medija i medijskih natpisa, zbog čega se ne bih upuštao u procenu detalja", kaže Tintor. 

Snimak svakako govori u prilog žrtve i potkrepljuje ono što je rečeno u određenoj meri, u zavisnosti od detalja onoga što je rečeno na sudu.

"Snimak će biti analiziran na sudu i tu je važan način nastanka snimka i provera verodostojnosti. U postupku na sudu raspravljaće se o sadržini, snimak će se analizirati detaljno i sudski veštaci će utvrditi da li je na snimku bilo intervencija, da li je skraćen, da li je promenjen glas ili nešto slično", objašnjava advokat Tintor za MONDO. 

Osnovni cilj snimka u ovom momentu jeste da u u javnosti potvrdi kredibilitet tvrdnje žrtve da se nešto među njima zaista desilo.

"Jedini slučaj kada se snimak uzimaju kao izvesni dokaz je kada se naprave od strane MUPA ili BIE. Za sve drugo mora da se proveri da li se radi o neovlađćenom snimanju i da se utvrde okolnosti nastanka snimka", kaže Jugoslav Tintor. 

U slučajevima krivičnog dela silovanja, dokaz žrtve je ipak ključni dokaz, kaže on.

"Verodostojnost izjave potvrđuju neuropsihijatiri i psiholozi, koji ocenjuju i daju analizu ličnosti žrtve i načina njenog funkcionisanja. Dok se to ne uradi, za sada je sigurno rano govoriti o ishodu postupka", ocenjuje avokat. 

Ako trpite nasilje ili znate nekog ko je žrtva pozovite SOS telefon 0800 - 35 00 36. Ukoliko ste žrtva seksualnog zlostavljanja ili znate nekog ko jeste, javite se na SOS telefon Autonomnog ženskog centra 0800-100-007.


Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.