Skinuti su snimci sa dve sigurnosne kamere koje se nalaze na kući ispred koje se dogodila pucnjava u Zemunu u utorak uveče zbog koje je policija pokrenula akciju "Vihor". Maskirani napadači su pucali na Nemanju Bojovića "Hemiju" i Nikolu Kneževića. Njima su zasad nepoznati napadači prišli i pitali ih "Gde ste?" a onda su na njih ispalili nekoliko hitaca. Nemanja Bojović "Hemija" je pogođen u butinu, dok je Nikola Knežević ranjen u potkolenicu.
"Policija i dalje češlja grad za njihovim napadačima. Bilo ih je dvojica, imali su kape na glavi. Bojović i Knežević tvrde da ne znaju ko je pucao na njih niti im je poznat motiv", rekao je izvor upoznat sa istragom.
Nove informacije u istrazi
Prema najnovijim informacijama, Bojović je krvav nakon ranjavanja zvonio kod komšinice i tražio da ga ona primi u stan. Komšinica je to učinila. Zbog toga će i ona biti saslušana u sklopu istrage. Bojović i Knežević su u trenutku pucnjave bili ispred kuće Bojovićeva majke da bi joj pomogli oko pripreme slave "Sveti Jovan" koja pada u petak 20. januara. Istragu vodi Više javno tužilaštvo u Beogradu.
Pogledajte fotografije Nemanje Bojovića, poznatijeg kao “Hemija”
Ko su Nemanja Bojović "Hemija" i Nikola Knežević?
Na jednoj od fotografija Nemanje Bojovića se vidi da je bio u društvu Velibora Dunjića. On je ubijen u maju 2014. godine u blizini splava “Džimi” dok je bio u svom automobilu sa devojkom. Njemu je prišao maskirani napadač koji je na njega ispalio sedam hitaca. Dunjić je uspeo da upali auto i da krene, ali je posle nekoliko metara preminuo. Dunjić je bio vođa navijačke grupe “Hijene” sa Novog Beograda.
Nemanja Bojović, poznatiji kao “Hemija”, vođa je navijačke grupe “Zabranjeni” koja je navodno prestala organizovano da ide na utakmice Partizana nakon ubistva Ljubomira Markovića poznatijeg kao “Kića”. To ubistvo se dogodilo 1. novembra 2019. godine. Njegova grupa je bila u ratu sa južnom tribinom koju je tada vodio Veljko Belivuk s obzirom da je klan Belivuka i Miljkovića bio blizak sa “kavačkim klanom”, dok je Nemanja Bojović navodno blizak “škaljarskom klanu”.
Klubovi, starlete i hapšenja
Bojović je bio osuđen na šest godina zatvorske kazne zbog trgovine drogom, pokušaja ubistva, reketiranja i razbojništva. Uhapšen je 2008. godine. Po izlasku iz zatvora, ponovo se našao iza rešetaka zbog kokaina u jednom kafiću u Beogradu. Tokom hapšenja u oktobru 2008. godine je on važio za vođu “novog zemunskog klana”. Bio je često viđen u društvu starleta u noćnim klubovima i splavovima u Beogradu. Često je išao na žurke elektronske muzike.
Ubistvo Gorana Bojovića poznatijeg kao “Amonijak”
Njegov otac, Goran Bojović poznatiji kao “Amonijak” je ubijen 1992. godine. Važio je za istaknutog člana srpskog podzemlja tada. U njega je ispaljeno nekoliko hitaca dok je bio u svom automobilu marke “mercedes”. Samo mesec dana nakon ubistva Gorana Bojovića, ubijena su i njegova dva najbolja druga. Na njih je pucano iz crnog golfa.
Nikola Knežević
Nikola Knežević je uhapšen prethodnog leta zbog napada na pripadnika Žandarmerija na fudbalskoj utakmici Partizana. Ekipa Partizana je na svom stadionu “JNA” u Humskoj ulici dočekala ekipu AEK Larnaka u sklopu kvalifikacija za Ligu Evrope u sezoni 2022/2023. Utakmica se igrala 11. avgusta na stadionu Partizana, bilo je prisutno oko 10.000 navijača, a u jednom trenutku je došlo do prekida utakmice. Usledio je i manji okršaj sa pripadnicima Žandarmerije na istočnoj tribini.
Na snimku koji je tada osvanuo na “jutjubu” se vidi kako on napada jednog pripadnika Žandarmerije. Nakon verbalnog okršaja, Knežević se zaleteo na pripadnika Žandarmerije i šutnuo ga je u štit. On je zbog toga odmah uhapšen. Na teret mu se stavljalo krivično delo “Nasilje na sportskim manifestacijama” prema krivičnom zakoniku 344a. Pre toga, Nikola Knežević nije bio osuđivan.
(MONDO/Telegraf)