Prevario radnike, uleteo na pistu, pa krenuo ka granici sa BiH: Sve o incidentu na aerodromu Nikola Tesla u Beogradu

Više javno tužilaštvo u Beogradu oglasilo se povodom incidenta na beogradskom aerodromu koji se dogodio u ponedeljak 20. januara kada je putnički automobil uleteo na pistu.
Foto: Kurir/Nemanja Nikolić

Više javno tužilaštvo u Beogradu sprovešće dokazne radnje protiv Srđana S. (33) zbog sumnje da 20. januara 2025. godine na Aerodromu “Nikola Tesla” doveo u opasnost bezbednost vazdušnog saobraćaja. Krivičnom prijavom osumnjičenom se na teret stavlja krivično delo Ugrožavanje bezbednosti vazdušnog saobraćaja za koje je zaprećena kazna zatvora od jedne do osam godina zatvora.

Osumnjičeni nije danas saslušan pred javnim tužiocem, s obzirom na to da postavljeni branilac po službenoj dužnosti nije pristupio u prostorije javnog tužilaštva zbog obustave rada advokata. Tužilaštvo je sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu predložilo da Srđanu S. odredi pritvor zbog opasnosti od bekstva i da ne bi ponovio krivično delo u kratkom vremenskom periodu.

Prema navodima krivične prijave, sumnja se da je Srđan S. 20. januara oko 12:23 časova vozilom marke "dačija“ model "daster“, na kojem je bilo uključeno žuto rotaciono svetlo i koje je na haubi imalo oznaku "120“, ušao na glavni ulaz "Tehnike Jat-a“ gde su mu radnici na rampi, misleći da se radi o njihovom službenom vozilu, podigli rampu i propustili vozilo. Osumnjičeni je nastavio kretanje i vozilom ušao na avionsku pistu, da bi nakon toga probio izlaznu rampu i udaljio se sa lica mesta u pravcu graničnog prelaza Trbušnica, gde je sustignut od strane policijskih službenika i lišen slobode.

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Čuveni pilot u penziji Stevan Ignjatović za Kurir televiziju - na beogradski aerodrom juče prizemljen avion zbog sudara sa pticama, a ovo su njegova iskustva!  Izvor: Kurir televizija

(MONDO/Aleksandar Blagić)