U okviru velike akcije na otkrivanju i procesuiranju koruptivnih krivičnih dela jutros su, kako se nezvanično saznaje, pripadnici Poreske policije i UKP-a po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu ušli u više od 50 firmi u različitim gradovima Srbije kako bi izvršili provere njihovog poslovanja.
Među firmama koje se "češljaju" su, kako se saznaje, Tončev grupa iz Niša, Fristajler iz Beograda, vinarija Škrbić, Grass garden, restoran Sava nova Plus, Putevi Užice, IT Globe, NBI.N.A.T. doo Kragujevac itd.
U ovom trenutku pod lupom je više od 50 firmi, a u narednim danima kontrola će uslediti u još većem broju firmi širom Srbije, saznaje Blic od dobro obaveštenih izvora.
BONUS VIDEO:
(Blic/MONDO)