Dečak (7) teško povređen u Kikindi: Lekari se bore za njegov život

Sedmogodišnji dečak iz Kikinde, koji je u nedelju teško poveđen u saobraćajnoj nezgodi, smešten je u novosadski Institut za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine, gde se lekari bore za njegov život.
Foto: MONDO/Stefan Stojanović

Zadobio je teške politraumatske životno ugrožavajuće povrede i kontuzije mnogih unutrašnjih organa. Nalazi se pod stalnim nadzorom lekara i dijagnostike kako bi povrede bile sanirane. Prvih 24 do 48 sati ključni su kod ovako teških povreda, a medicinski tim čini sve kako bi spasao dečaka.

Sedmogodišnji dečak povređen je kada ga je oko 18.30 časova, u ulici Albertova, udario automobil marke BMW koji je vozila mlađa ženska osoba iz Kikinde.

Policija je obavila uviđaj, a o svemu je obavešteno Osnovno javno tužilaštvo u Kikindi. Dečak je nakon inicijalnog zbrinjavanja u kikindskoj bolnici prebačen u Novi Sad, u Institut za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine.

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

BRZE VESTI 11.05.2026. Izvor: kurir televizija

 (Kurir/Mondo)