• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

AMERIČKI ZLOČIN: Godišnjica bombardovanja ambasade

Izvor MONDO/Tanjug

U Beogradu je obeležena godišnjica američkog bombardovanja Ambasade Kine u Srbiji u kojem je poginulo troje kineskih novinara.

Predstavnici Ambasade Kine u Srbiji, grada Beograda, Ministarstva za rad i Ministarstva kulture i informisanja, kao i Udruženja novinara Srbije položili su vence na mestu gde je u bombardovanju kineske ambasade 1999. godine poginulo troje kineskih novinara.

Vence su položili ambasador Kine u Srbiji Li Mančang, državni sekretar u Ministarstvu kulture i informisanja Nino Brajović i državni sekretar u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Negovan Stanković.

Takođe, vence su položili i zamenik gradonačelnika Beograda Andreja Mladenović i predsednica UNS-a Ljiljana Smajlović.

Kineski ambasador kazao je da su svi članovi ambasade došli da odaju počast žrtvama koje su poginule za vreme bombardovanja, podsetivši da je na mestu njihove pogibije bio i kineski predsednik Si Ðinping tokom posete SrbijI.

"Na spomen ploči i piše: 'U spomen žrtvama, u ime mira', i mi ne širimo mržnju, već poštujemo činjenicu da ne zaboravljamo istoriju. I hoćemo da učinimo sve da sačuvamo mir, što je na korist i u interesu celog sveta", rekao je Li novinarima.

Državni sekretar u Ministarstvu kulture i informisanja Nino Brajović poručio je da nismo i nikada nećemo zaboraviti stradanja kineskih prijatelja i kolega novinara.

"Njihova žrtva je u temeljima saradnje koju razvijamo i u oblasti kulture i celokupne saradnje koju razvijamo u interesu i na dobrobit spskog i kineskog naroda", rekao je Brajović.

Predsednica UNS-a Ljiljana Smajlović podsetila je da to udruženje svake godine odaje počast poginulim kineskim kolegama i dodala da žrtve nisu bile uzaludne i da ih nećemo zaboraviti.

"Mi mislimo da su oni ovde stradali zato što je Kina bila naš prijatrelj, ali to prijateljstvo srpskog i kineskog naroda se učvrstilo u međuvremenu i to je dobra poruka koju šaljemo sa ovog mesta svake godine", rekla je Smajlović.

U napadu NATO-a, 7. maja 1999. godine, u 23.45, u zgradi kineske ambasade na Novom Beogradu, poginuli su dopisnici lista "Guang Ming Žibao" Sin Sing i Ði Ðing i novinar agencije Sinhua Šao Junhuan, a u bombardovanju ambasade je teško povređena 21 osoba.

-------------------

Aplikacija MONDA ponovo na Google Play Store!PREUZMITE JE!

Komentari 14

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Laki

Ono sto su bili nacisti u Drugom svetskom, to su danas Nato i zemlje clanice.Posteno recimo, da non stop ubijaju ljude sirom planete, iako nisu napadnuti. Ima li kraja tom zlu pitam se?

Serbia forever

Vratiće to žuti, kad tad!

Бањалука Република Српска

Треба споменик дићи јер су гађали амбасаду. Само овај пут слављенички што су нас убијали. Уствари биће за коју годину и тај.

special image