On je povodom Dana matičara rekao da je u elektronski registar matičnih knjiga prebačeno više od 98 odsto podataka o građanima.
"Zahvaljujući tome, građani danas bez problema mogu u bilo kojoj opštini ili gradu, bez obzira na mesto rođenja, da dobiju svoj izvod iz matične knjige rođenih", rekao je on.
Ružić je objasnio da se sada isti posao radi i za Knjigu državljana, zajedno sa MUP-om.
"Tokom sledeće godine možemo očekivati da i državljanstvo baš kao i izvod iz knjige rođenih može da se preuzme bilo gde u Srbiji, bez obzira gde živite i gde ste rođeni", rekao je on.
Podsetio je da Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o matičnim knjigama predviđa mogućnost upisa podataka o nacionalnalnoj pripadnosti u matičnu knjigu rođenih, po principu dobrovoljnosti, a novina je i upis promene pola.
Ružić je prisutnima čestitao dan Dan matičara, kojih u Srbiji ima 1.355.
Dan matičara obeležava se na dan stupanje na snagu Zakona o državnim matičnim knjigama 1946. godine, kojim su prvi put ustrojene državne matične knjige na teritoriji Srbije. Do donošenja tog zakona, državne matične knjige su se vodile samo u Banatu i Bačkoj.
Zvezda nastavila sa porazima u Evroligi: Mirotić ponovo koban za crveno-bele
Crvena zvezda ispada iz Top 6 Evrolige: Partizan može da sustigne crveno-bele, pogledajte tabelu
Katastrofa za Crvenu zvezdu, Džoela Bolomboja izneli sa terena: Nije mogao da hoda, svi se uhvatili za glavu
Janis Sferopulos digao glas na konferenciji: Svi nas vide na F4, a mi u istoriji nemamo pobedu u plej-ofu
Mirotić otkrio zašto je tražio da igra protiv Zvezde: Zbog njega je Olimpija pobedila u Beogradu