• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NIJE LAŽNJAK: Tunjevina je ispravna, samo je...

Izvor mondo.rs

Srpski tabloidi ponovo su se poigrali nervima potrošača. Navodno sporna tunjevina jednog reklamiranog italijanskog brenda na srpskim rafovima je potpuno ispravna i nije falsifikat, kaže Ministarstvo poljoprivrede.

 Demanti neispravne tunjevine rio mare  Izvor: MONDO/Bojana Zimonjić Jelisavac
Izvor: MONDO/Bojana Zimonjić Jelisavac


Ministarstvo poljoprivrede osporilo je navode pojedinih beogradskih tabloida da je tunjevina trgovačke marke "rio mare" (komadi u suncokretovom ulju) s polica trgovina lanca Roda i Idea proizvedena pre 14 godina i da je faslifikat.

Nadležni ističu da su ti proizvodi, prenosi "Politika", prošli veterinarsku i sanitarnu kontrolu na granici i da nisu proizvodeni 2004. godine već da oznaka 2004TX označava kontrolni broj fabrike u Tajlandu.

Da li se "opraštate" od nutele?

U kompaniji Merkator S, u okviru koje posluju pomenuti trgovinski lanci, kažu da je proizvodnja tih tunjevina počela pre šet godina a da takvi proizvodi imaju rok trajanja pet godina.

Zabunu je, ako je reč o zabuni a ne svojevrsnom "poslovnom modelu" ocrnjivanja koje sprovode pojedini srpski mediji, izazvalo to što pomenutog proizvoda nema na veb sajtu italijanskog proizvođača. A nema je iz jednog glavnog razloga - zbog ulja.

Predstavnici Bolton grupe, koja distribuira "rio mare" za Srbiju, nisu želeli da daju izjavu tabloidima, ali za mnogo ugledniju "Politiku" kažu da je glavna fabrika u Italiji ali da se neki proizvodi prave u Tajlandu, Ekvadoru, Francuskoj i Španiji.

U tunjevini 100 puta više cinka od dozvoljenog?!

"Proizvod 'tuna komadi u suncokretovom ulju' se proizvodi u Tajlandu ili Ekvarodu, a naš tipičan proizvod je u maslinovom ulju. U suncokretovom ulju jeste jeftinija i to je proizvod za zemlje s manjom platežnom moći kakva je Srbija, ali je i dalje najkvalitetnija tunjevina na tržištu u toj kategoriji", tvrdi Žarko Berlot iz Bolton grupe, dodajući da i inače srpski kupci preferiraju takve proizvode u suncokretovom ulju.

Ista tunjevina, kaže Berlot, nalazi se i na rafovima Češke, Slovačke, Poljske, ali i Austrije, dok je nema, recimo, u Sloveniji i Italiji, gde se više voli konzervirana riba u maslinovom ulju.

Tagovi

Komentari 29

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

SVK. 7,62 TT.

Najbolja je slanina koju sam osušiš. Jest da nije posna ali takve grehe bog prašta.

Totalni Fudbal

Zasto kod nas nema proizovda iz Španije I Francuske već baš sa Tajlanda? E Srbijo međ' šljivama...

Budalanakv2

U Turskoj nema da se kupi Rio mare tj. ima, ali po marketima koji drze uvoznu robu. I nije veliki asortiman. U Srbiji je Rio mare preskup. Jedna konzerva po 3-3.5 eura, mnogo je to. Ja jedem Dardanel, turski proizvod sa ribama iz mora koje okruzuju Tursku. Sad su poceli odbacivati konzerve i pakuje se riba u malu vakumiranu kesicu koja sadrzi samo maslinovo ulje i morsku so. Jedno pakovanje tune je 2e, lososa 3e. A sto je neko spomenuo skoljke, one su najgore za jesti, to je otpad u moru. Mada u Grckoj i Turskoj ih lepo naprave, pune pilavom, ide dobro uz pivo 😁

special image