Miroslav Mišković je dobio dve i po godine zatvora a njegov sin Marko mora da u kućnom zatvorui provede godinu i po dana. Uz to i stariji i mlađi Mišković moraju da plate po osam miliona dinara odštete.
Tročlano veće od troje sudija presudu je donelo većinom glasova, što znači da jedan od sudija nije bio saglasan.
Mišković je na težu kaznu od glavnog počinioca kažnjen jer je sud utvrdio da je podstrekavao sina i pomagao mu da utaji pored po odbitku od kapitalnog dobitka iz poslovanja putarskih preduzeća, od 320.3 miliona dinara.
Krivim je proglašen i vlasnik Nibens korporacije, Milo Đurašković, i on je osuđen na jedinstvenu kaznu od četiri godine zatvora i tri po miliona dinara zbog utaje poreza kao i oštećenja kruševačke Fabrike maziva (FAM).
Sud je takođe Đuraškovića obavezao da na ime protivpravne imovinske koristi stečene po osnovu neizmirenog poreza na kapitalni dobitak fizičkog lica, uplati u budžet Republike Srbije iznos od oko 142 miliona dinara, u roku od 30 dana od dana pravnosnažnosti presude.
Đuraškoviću i Miškovićima sud je danas ukinuo meru zabrane napuštanja boravišta, tako da će im biti vraćeni pasoši.
Na presude postoji žalba Apelacionim sudu, kao i u prethodnom slučaju.
Ovo suđenje je ponovljeno jer je Apelacioni sud u slučaju suđenja za navodne malverzacije sa putarskim preduzećima naložio ponovno suđenje za deo presude kojim su osuđeni za utaju poreza.
Deo presude u kojem su okrivljeni oslobađeni za centralni deo optužnice - malverzacije sa putarskim preduzećima radi izvlačenja protivpravne finansijske koristi - je tada ostao na snazi.
Tužilaštvo za organizovani kriminal zatražilo je u završnoj reči da sud osudi Miroslava Miškovića na pet godina zatvora, na koliko mu je izrečena kazna na prvobitnom suđenju, a njegovog sina Marka na četiri godine, pola godine više nego što je prethodno presuđeno.
I u ponovljenom suđenju Miroslav Mišković je naveo da je za njega "porez svetinja" i da je Delta samo u godini koja se pominje u optužnici platila državi 100 puta veći porez od iznosa za koji se tereti da je utajen.
Odbrana je ponovo zatražila oslobađajuću presudu i istakla da će ona biti mera "nezavisnosti pravosuđa".
Sudsko veće je osudilo strože Miroslava Miškovića nego njegovog sina, iako je kvalifikovan u optužnici kao pomagač, jer je on "osmislio krivično delo i bio taj koji se za sve pitao", a ne Marko Mišković kojeg je, tvrdi Veće, savetovao kako da izbegne plaćanje poreza.
Tužilaštvo tvrdi da je Miroslav Mišković savetovao sina kako da njegova firma Mera Investment B.V. Fund, sa Holandskih Antila, ranije kupljene akcije Preduzeća za puteve Niš unese u firmu Mera invest, registrovanu u Srbiji, a zatim ih proda Nibens korporaciji, tako da se pri transakciji izbegne plaćanje poreza.
Obojici je presudom naloženo da plate po osam miliona dinara, a Marku Miškoviću da njegova firma uplati 320 miliona dinara u budžet države, jer tužilaštvo tvrdi da je toliki iznos utajenog poreza.
U ovom postupku na sedam godina zatvora osuđen je i vlasnik Nibens korporacije Milo Đurašković zbog utaje poreza i zbog toga što je oštetio Fabriku maziva iz Kruševca (FAM) u korist svoje Šer korporacije, a tužilaštvo je u ponovljenom postupku zatražilo kaznu od deset godina i plaćanje deset miliona dinara.
Miroslav Mišković je uhapšen krajem 2012. godine, u pritvoru je proveo sedam mesec, a određeno mu je jemstvo, najveće ikad izrečeno u Srbiji, od 12 miliona evra kao garancija da će prisustvovati sudjenjima.
Kevin Panter srušio Partizan: Crno-beli se čudesno vratili, ali onda ih srušio bivši kapiten!
Svetislav Pešić u emisiji izdiktirao spisak Srbije: Pozvao trojicu iz Zvezde, a četvoricu iz Partizana
"U seriji Sablja je izgovorena velika neistina": Vuk Drašković bez dlake na jeziku, pomenuo i pobunu Crvenih beretki
"Pomislio sam da su sve shvatili, a onda ne uradimo najlakšu stvar na svetu": Željko Obradović o Partizanovih 2-7
Željko Obradović o ključnom momentu poraza Partizana: "Moramo to da naučimo, nedopustivo je"