• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NASILJE U PORODICI: Uvodi se sistem NARUKVICA

Izvor Tanjug

MUP uveliko radi na uvođenju nove mere zaštite žrtava porodičnog nasilja putem sistema narukvica za žrtve i počinioce, kako bi policija efikasnije mogla da reaguje u slučaju da dođe do kršenja mere zabrane prilaska.

 NASILJE U PORODICI: Uvodi se sistem NARUKVICA Izvor: MONDO/Bojana Zimonjić Jelisavac

Državni sekretar MUP-a Biljana Popović Ivković naglasila i da pored mera koje preuzima MUP, želi da ohrabri celokupno društvo da ne ćuti o ovom problemu, već da o njemu govori i da mu se, kako je poručila, "svi zajedno na najbolji moguć način suprotstavimo".

"Kako bi žrtve bile što sigurnije, MUP, u saradnji sa organizacijom "UN Women" i uz finansijsku podršku Kraljevine Norveške, već sprovodi projekat "Unapređenje bezbednosti žena u Srbiji" da bi se kapaciteti policije i drugih državnih organa unapredili", rekla je Popović Ivković.

Ministarka: Žene, ne smete da ćutite kad vas neko bije!

Ona je precizirala da je najveća pažnja posvećena upravo uvođenju sistema narukvica koje bi bile povezane sa policijskim upravama i stanicama, kako bi žrtve mogle brzo da signaliziraju da se nalaze u opasnosti i kako bi policija odmah reagovala. "Upravo uvođenjem ovakvog sistema pokazujemo da problemu nasilja prilazimo na veoma ozbiljan i konkretan način", istakla je ona.

Popović Ivković je rekla da se moraju na sve moguće načine zaštiti pre svega žene, koje su najranjiviji deo našeg društva, kao i da se uvek osudi nasilje koje zadire u sve pore našeg društva.

"Zbog toga borba protiv nasilja mora biti sistemska, mora da se zasniva na dobroj prevenciji i na primenama novih metoda u samom pristupu ovom problemu, jer samo tako možemo očekivati uspeh koji ima za cilj očuvanje onog najdragocenijeg, a to je ljudski život", istakla je Popović Ivković.

Podsetila je da je odmah nakon usvajanja Zakona o sprečavanju nasilja u porodici, koji se primenjuje od juna 2017. godine, policija preuzela veću odgovornost, dobijanjem novih ovlašćenja.

Od uvođenja zakona do danas policija je izrekla oko 55.000 hitnih mera, kako privremenog udaljenja nasilnika iz stana, tako i zabrane prilaska i kontaktiranja sa žrtvom.

"Takođe, u okviru našeg Operativnog centra otvorena je besplatna telefonska linija 0800 100 600 koja je dostupna 24 časa, gde se prijavljuje nasilje u porodici na nivou cele Republike Srbije. Svako ko je upoznat u svom okruženju sa nekim porodičnim nasiljem može da prijavi događaj i anonimno", napomenula je Popović Ivković.

Ona je naglasila i da će MUP nastaviti da radi na unapređenju sopstvenih kapaciteta kako bi pružili što bolju zaštitu žrtvama.

Užas: "Žene nekad ZASLUŽUJU batine" (ANKETA)

Komentari 4

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

stop nasilju!

Prvo treba da shvatimo da nasilje ne sme niko da sprovodi, nebitno koji pol je u pitanju- a narocito prema deci. Cinjenica je da su batine bile metod vaspitavanja, ali drustvo napreduje, malo usporeno doduse. Kako kazu:" batina je iz Raja izasla- pa neka se tamo i vrati!"

Caki

Aj da se lazemo jos malo,prsle godine prijavljeno pedeset set hiljada,e pedest set hiljada,da im das po privezak to kosto,a ne narukvice,i dosta vise o nasilju nad zenama,ubijeno 16 od pocetka godine,katastrofa za svaki izgubkjen zivot,ali napisite i da je 11 muskaraca ubijeno od strane dotiticnih!

Pera

To moze i telefonom? Zasto ne staviti narukvicu nasilniku pa pratiti kretanje..

special image