• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Osumnjičeni za privredni kriminal na slobodi

Načelnik Odeljenja za finansije u Zrenjaninu David Dimkić pušten je iz pritvora, potvrdio je jedan od njegovih branilaca advokat Vićentije Darijević. Pritvor je u Beogradu ukinut i osnivaču i vlasniku "Uno Martin” grupe Nebojši Martinoviću protiv koga se u Okružnom sudu u Beogradu vodi istraga u vezi sa malverzacijama oko nabavke odeće za MUP Srbije

Načelnik Odeljenja za finansije u Zrenjaninu David Dimkić pušten je iz pritvora, potvrdio je jedan od njegovih branilaca advokat Vićentije Darijević. Pritvor je u Beogradu ukinut i osnivaču i vlasniku "Uno Martin” grupe Nebojši Martinoviću protiv koga se u Okružnom sudu u Beogradu vodi istraga u vezi sa malverzacijama oko nabavke odeće za MUP Srbije

Dimkić je uhapšen krajem oktobra zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj. Kako je tada MUP saopštio, uhapšen je u okviru istrage o zloupotrebama za koje se terete gradonačelnik Zrenjanina Goran Knežević i njegovi saradnici okvalifikovani kao organizovana kriminalna grupa.

Darijević je agenciji Beta kazao da je Dimkić u svojoj odbrani negirao da je izvršio krivična dela koja mu se stavljaju na teret, kao i da u ovom momentu ne postoje razlozi njegovog daljeg zadržavanja u pritvoru.

"Puštanje Dimkića iz pritvora je dobar znak i za preosalu dvojicu okrivljenih koji su još u pritvoru, gradonačelnika Kneževića i Bratislava Tomića", rekao je Darijević.

Da se brane sa slobode do sada je omogućeno i načelniku Odeljenja za urbanizam grada Zrenjanina Nikoli Halasu, kao i direktoru Turističke organizacije Milanu Miloševu koji su iz pritvora pušteni decembra prošle godine.

Goranu Kneževiću i Batislavu Tomiću određen je pritvor do 1. marta ove godine kako ne bi uticali na svedoke.

Oni su uhapšeni 1. oktobra, a u pritvoru su po rešenju istražnog sudije Posebnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu zbog krivičnog dela zločinačko udruživanje i drugih dela.

Osnivaču i vlasniku "Uno Martin” grupe Nebojši Martinoviću protiv koga se u Okružnom sudu u Beogradu vodi istraga u vezi sa malverzacijama oko nabavke odeće za MUP Srbije ukinut je pritvor i on je pušten da se brani sa slobode, rečeno je danas Tanjugu u tom sudu.

Sa slobode će se braniti još petoro osumnjičenih koji su zajedno sa njim uhapšeni 16. decembra prošle godine, dok će osmoro ostati iza rešetaka u daljem toku istrage.

On i njegovi saradnici bili su osumnjičeni da su isporučivali lošu robu, falsifikovali isprave i podmićivali, i tako MUP oštetili za 50 miliona dinara a sebi pribavili korist od 13 miliona dinara.

Martinoviću, kao i dvojici direktora firmi ćerki "Uno Martin" grupe , Borivoju Simiću i Veljku Petroviću, pritvor je ukinut 16. januara, jer su prema oceni krivičnog vanpretresnog veća suda prestali razlozi za njihovo zadržavanje, precizirala je u izjavi Tanjugu portparol Okružnog suda Ivana Ramić.

Ona je dodala je 31. decembra pritvor ukinut i rukovodiocu službe nabavke "Uno martina" Gordani Miljević, zatim direktoru Instituta CIS iz Beograda Mirjani Reljić i direktoru Sektora tekstila, kože i obuće u preduzeću "Jugoinspekt" Novi Sad Ankici Petrović.

Oni su uhapšeni 16. decembra u Šapcu, Beogradu i Novom Sadu, zbog sumnje da su izvršili više krivicnih dela primanja i davanja mita, zloupotrebe službenog položaja i falsifikovanja isprava, u postupcima javne nabavke odeće za potrebe MUP.

Policija ih tereti da su oštetili MUP u iznosu od oko 50 miliona dinara, i za sebe pribavili imovinsku korist višu od 13 miliona dinara, koristeći falsifikovane nalaze i podmićujući referente MUP-a.

Sumnja se da su čelnici "Uno Martina" i njegovih kćerki firmi policiji isporucivali robu lošeg kvaliteta koja ne ispunjava uslove propisane tenderom.

U pritvoru pak ostaje grupa od osam osumnjičenih koji su zbog istih sumnji uhapšeni nedelju dana ranije.

Iza rešetaka će odlukom suda ostati vlasnik preduzeća "Mari bo" iz Beograda i "Bim teks" iz Leskovca Božidar Stojiljković i tehnički direktor tog preduzeća Vojislav Dimitrijević, Siniša Đorić koji je vlasnik preduzeća AD Vunarski institut "Vunil“ iz Leskovca i direktor te firme Vladimir Jović.

Pritvor je produžen i vlasniku SZR "Eskimo“ iz Ratkova - Zvezdanu Miljkoviću, rukovodicu laboratorije Instituta CIS iz Beograda Gordani Popović i komercijalistima MUP-a zaduženim za javne nabavke - Radosavu Spasiću i Aleksandru Janoševiću.

Sumnja se da je ova grupa u poslednje dve godine izvršila više krivičnih dela zloupotrebe službenog položaja, falsifikovanja isprava, primanja i davanja mita i poresku utaju u postupcima javne nabavke odeće za potrebe MUP-a.

(agencije/MONDO)

Pomenuta preduzeća su sklapala ugovore s MUP-om o proizvodnji i isporuci odeće određenog kvaliteta, koristeći falsifikovane nalaze i podmićujući referente MUP-a da prime odeću neodgovarajućeg kvaliteta.

Pomenuti referenti MUP-a su bili određeni za odabir najpovoljnijeg ponuđača i realizaciju ugovora, dok se Vunarski institut bavio ispitivanjem kvaliteta i ispravnosti vune i boje za vunu.

(agencije/MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image