Zbog jake magle vidljivost je smanjena na 100 metara, a olujni vetar, čiji udari na mahove premašuju brzinu od 70 kilometara na sat, stvara snežne nanose praveći probleme i putarima i vozačima kojih je zbog smene gostiju u ski-centru veliki broj, prenosi RTS.
Ekipe zimske službe "Kruševac puta" su na terenu, rade na raščišćavanju, a zbog nesavesnih vozača, koji put planine kreću bez zimske opreme i lanaca, dolazi do povremenih zastoja.
Iako je putni pravac od Brzeća ka Kopaoniku prohodan kolona vozila je kilometarska, a saobraćaj se usporeno odvija.
Na terenu su tri snegočistača koji pokrivaju prilaze Kopaoniku iz opštine Raška.
Najviše problema ima na putu Rudnica-Kopaonik, u vikend naselju, gde je uklanjanje snega izuzetno otežano zbog parkiranih auta. Saobraćaj je zato otežan iz tog pravca uprkos maksimalnim naporima preduzeća za puteve "Novi Pazar put".
Upozoravaju i na veliki broj vozača koji ne koriste adekvatnu zimsku opremu i dodatno otežavaju saobraćaj Golija-Rudno.
RTS iz Kraljeva javlja i da je na Rudnu zavejano više od 200 ljudi od kojih je veliki broj gostiju koji su na odmoru. Duva jak vetar a nanosi dostižu visinu od jednog metra. Zavejan je i put koji od Rudna vodi do Ibarske magistrale.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Pakao i košarkaška Nigerija": Zoran Savić objavio snimak posle poraza Partizana u finalu Kupa
"Manje smo kukali, ružno je da se tako omalovažava": Zvezdin MVP Filip Petrušev traži više poštovanja