Na suđenju je svedočila Snežana Bojić, koja je sudu ispričala da je Jeličić i nju uznemiravao na neprimeren način, ali je tokom njenog ispitiavanja došlo do prekida suđenja.

Naime, dok joj je pitanja postavljao punomoćnik oštećene Marije Lukić, advokat Borivoje Borović, Jeličićev advokat Zoran Golubović je zatražio izuzeće sudije, uz obrazloženje da omogućava oštećenoj Lukićevoj da već dve godine "politizuje postupak" i tako krši Zakon o krivičnom postupku.

Suđenje je prekinuto do odluke predsednika suda o zahtevu za izuzeće.


Snežana Bojić je sudu ispričala da je Jeličić i nju uznemiravao na neprimeren način.

Ona je ispričala je da je Jeličića upoznala neposredno pre nego što je počela da radi u biblioteci.

Prema njenim rečima, bivši predsednik opštine Brus joj je gurnuo ruku pod suknju, a nakon toga joj je rekao i da će to biti "njiihova mala tajna".

"Zaposlila sam se na osnovu poznanstva Jeličića i mog oca. Te 2017. godine me pozvao da dođem kod njega na razgovor. Pričali smo o poslu i rekao je da će me zaposliti. Kasnije su mi stizale poruke od njega, a jedne večeri je došao kod nas na večeru", rekla je Bojić, prenosi Blic.

Na suđenje je stigao i lider radikala Vojislav Šešelj i odmah je po dolasku vređao Stašu Zajović iz "Žena u crnom", koja je rekla da je ne zanima šta govori "ratni zločinac".

Radikal joj se obratio: Staša, kako si ružna!

Žene koje pružaju podršku žrtvama bivšeg predsednika Brusa stajale su ispred suda sa transparentima.

Pored Marije Lukić, Jeličića je za polno uznemiravanje prijavilo još šest žena, ali su neke u međuvremenu odustale od toga, a za neke je tužilac procenio da nema dovoljno dokaza.

Član Predsedništva Narodne stranke i advokat koji zastupa Mariju Lukić izjavio je da je Jutka simbol zloupotrebe položaja "bahatog moćnika" i zato je baš mesto na sudu da se to dokaže.

Snežana Bojić je prva koja je posle Marije Lukić javno progovorila o strahotama kroz koje je prošla.

Sledeće suđenje je unapred zakazano za 21. februar, a očekuje je ispitivanje još nekoliko svedoka.

Ovaj postupak je formalno krenuo od početka u oktobru prošle godine jer je došlo do izmeštanja krivičnog postupka protiv Jeličića odlukom Vrhovnog kasacionog suda, a na zahtev sudije iz Brusa, koji je zbog pritisaka lokalne javnosti bio sprečen da neometano postupa u ovom predmetu.

Za krivično delo za koje se tereti Jeličić zaprećena je kazna do tri godne zatvora.

Optužen je da je uznemiravao svoju sekretaricu Mariju Lukić, između ostalog i tako što joj je poslao oko 15.000 neprimerenih poruka.