• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Korekcije cena: Veće školarine na tri fakulteta

Izvor mondo.rs Izvor Tanjug

Na tri fakulteta u Beogradu školarine će biti povecane od 1. oktobra naredne školske akademske 2020/21godine, a fakulteti su za korekcije cena danas dobili saglasnost Senata Univerziteta u Beogradu.

 Veće školarine na tri fakulteta Izvor: Mondo/ Stefan Stojanović

Fakultet Bezbednosti povisio je školarinu sa 106.900 na 118.200 dinara, Fakultet za fizičku hemiju sa 69.000 na 75.000 dinara, dok je Matematički povećao na jednom studentskom programu za 19.000 dinara.

"Povećana je školarina samo na smeru informatika sa 141.000 na 160.000 dinara, dok je za istu tu vrednost, spuštena na istom studentskom programu, na modulu profesor matematike i računarstva", objasnili su sa tog fakulteta.

Možda će vas zanimati

 Prema rečima prorektora Petra Bulata većina fakulteta zadržala je iste školarine godinama ili su one minimalno povećane.

"U okviru Beogradskog Univerziteta posluje 31 fakultet i školarine se na nekim nisu menjale godinama. Na primer Fakultet Bezbednosti ima iste školarine od 2010. godine. Mislim da ove korekcije stvarno nisu velike", kazao je Bulat.

On je naveo da su kvote za upis su na nivou prošlogodišnjih i kako kaže, u planu je da se ove akademske školske godine upiše 15.014 na osnovne integrisane akademske studije, oko 9.000 za master i oko 1.900 na doktorske studije. .

"Otprilike su dve trećine budzetska mesta. Na akademskim studijama 9.597 mesta smo planirali, ali videćemo šta će nam država odobriti. Za master smo planirali 4.102 budžetska mesta, a za doktorske studije 692 mesta", izjavio je proretkor.

Na sednici Senata Univerziteta u Beogradu rečeno je i da mnogi fakulteti ulaze u proces akreditacije i da im ističe rok od šest godina i ukazano je da bi trebali da podnesu na vreme novi zahtev.

"Postoji zakonska obaveza od šest godina fakultetu kojem je data akreditacija, da program nastave u narednom periodu. Neki fakulteti nas nisu obavestili o produživanju, pa smo im prosledili mejl kako bi videli šta se dešava sa njihovom akreditacijom, kako ne bi zakasnili sa akreditacijom. Univerzitet u Beogradu neće upisivati studenete na neakreditovane programe", ocenio je Bulat.

Pročitajte i ovo

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image